Borel Dezenfektan Satışa Çıkarıldı! Yerli Dezenfektan Borel Fiyatı Açıklandı mı?

Bakan Dönmez’den bugün Borel dezenfektan açıklaması geldi. Eli nemlendiren Borel dezenfektanın dermatolojik sorunlara eden olmadığını söyleyen Bakan Dönmez’in bu açıklamanın ardından Borel dezenfektan ne kadar sorusunun yanıtları aranmaya başlandı.

Yerli el dezenfektanı olarak üretilen Borel dezenfektan, aloe vera, su, yağ, çay ağacı, bor, etil alkol, lavanta ve gliserol ile üretildi. Antibakteriyel özellikli olan Borel dezenfektan cildin tahriş olmasını engellerken aynı zamanda derideki nem oranını da koruyabiliyor. Bu sayede cilde dıştan gelecek zararlara karşı koruma kalkanı oluşturuyor.

Borel Dezenfektan Özellikleri Neler?

Borel dezenfektandaki etil alkolün uçmasından sonra geriye kalan yağ ve bor sayesinde eldeki bakteri ve mantarları öldürdüğü belirtiliyor. Ayrıca Bakan Dönmez Borel dezenfektan hakkında şu açıklamalarda bulundu; “Kişisel hijyen ürünlerine aşırı talep oldu. Ayrıca koronavirüs ile mücadele ilk olarak ellerle başlamaktadır. Sorunları gidererek ekibimiz gece gündüz demeden çalıştı. Borel dezenfektan yarından itibaren artık farklı noktalarda satışa çıkarılmış olacak. Ele zarar vermeyen Borel dezenfektan eldeki yaraların hızlı iyileşmesine katkı sunuyor. 100 milimetrelik boyutta satışa çıkarılacak. Ayrıca Borel dezenfektanın ilk parti üretimini de sahadaki kahramanlarımıza hediye ediyoruz”

Borel Dezenfektan Ne Kadar?

Borel dezenfektan fiyatı hakkında henüz net bir açıklama yapılmadı. Ancak epttavm sitesinde ürünün fiyatı KDV dahil 7.45 TL’den satışa çıkarılmış durumda. Vatandaşlar şimdiden Borel dezenfektan ile ilgili merak edilen diğer konuları da araştırmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın