Bankaların Çalışma Saatleri

Bankaların Çalışma Saatleri

Bankalar genel olarak birbirlerine yakın zaman aralıklarında çalışmaktadırlar. Ancak saatler arasında yarım saat veya bir saat kadar oynama olabiliyor. Bu nedenle kişilerin, çalıştığı bankaların çalışma saatlerini iyi bilmesi ve ona göre şubelere gitmesi kişi açısından çok faydalı olacaktır. Bankaların çalışma saatlerini bilmediğiniz zaman, bankaların tatile girdiği saatlerde, bankaya gidebilir ve kapıda beklemek zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle bankalarn çalışma saatlerinin öğrenmesinin son derece önemli bir şey olduğunu belirtmek zorundayız.

Hangi Banka Saat Kaçta Açılıp Kapanıyor?

Bankalar genel olarak birbirlerine yakın saatlerde açılıp kapanırlar, ancak yine de devlet bankaları ile özel bankaların çalışma saatleri arasında farklılıklar olabiliyor. Bu yazıda sizlere hangi bankanın saat kaçta açılıp kapandığı hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Özel Bankalar

Akbank
Sabancılara ait olan banka, saat 9’da açılmakta ve 12,30’da öğle tatili yapmaktadır. 13,30’da yeniden mesaiye başlamakta ve akşam 19,00’a kadar çalışmaya devam etmektedirler.
Garanti Bankası
Türkiye’nin en büyük özel bankalarından biri olan Garanti Bankası, saat 09 gibi açılmakta ve öğle tatiline 12.30’da girmektedir. Bazı şehirlerde öğle tatili de yapmayan banka, bir saaat kadar sonra yeniden mesaiye başlamaktadır. Banka mesaiyi akşam 17.00’de sonlandırıyor.
Türkiye İş Bankası
Saat 09’da mesaiye başlayan banka öğle arasını saat 12.30’da yapmaktadır. 13.30’da yeniden hizmet vermeye devam eden banka saat 17.00’de işini bitirmektedir.
QNB FinansBank
Saat 09.00’da çalışmaya başlayan banka, 12.30’da öğle tatili arası vermektedir. 13.30’da yeniden mesaiye kesintisiz devam eden banka, akşam saat 17.00’de kapanıyor.
Denizbank
Saat 09’da mesaiye başlamakta olan banka, her bankada olduğu gibi saat 12.30’da öğle arası verip bir saat sonra işe kaldığı yerden devam ediyor. Banka saat 17.00’de kapanmaktaıdr.

Devlet Bankaları

Halkbank
Saat 09 gibi açılan Halkbank, öğle arasına saat 12.30’da giriyor. Bir saat sonra yeniden mesaiye başlayan banka, akşam 17.00’de mesaiyi sonlandırıyor.
Ziraat Bankası
Saat 09.00’da açılan banka, Öğle tatiline 12.30’da girmekte ve bir saat sonra yeniden açılmaktadır. Akşam saat 17.00’de paydos etmektedir.

Bir cevap yazın