Bankalar Saat Kaçta Açılıyor, Kaçta Kapanıyor? Özel ve Kamu Bankalarının Güncel Çalışma Saatleri

Koronavirüs sebebiyle birçok bankanın çalışma saatinde değişikliğe gidildi. Türkiye Bankalar Birliğinin talebiyle birlikte özel bankaların yeni çalışma saatini merak eden vatandaşlar haftanın ilk günü itibariyle kamu bankalarının çalışma saatlerini de araştırıyor. Bankalar saat kaçta açılıyor, bankalar kaçta kapanıyor, bankaların güncel çalışma saatleri haberimizde.

Bankalar Saat Kaçta Açılıyor?

Koronavirüs önlemleri kapsamında özel bankaların çalışma saatleri geçtiğimiz hafta alınan bir karar ile değişmişti. Akbank, TEB, HSBC, Garanti BBVA, İş Bankası ve QNB Finansbank gibi özel bankalar artık öğlen saat 12:00’da açılacak. Kapanış saati ise 17:00 olacak. Yani özel bankaların çalışma saatleri 12:00 – 17:00 şeklinde uygulanıyor. Ayrıca bankalarda yoğunluk yaşanmaması için şubeye girişler sayılı olarak alınmakla beraber sosyal mesafeye şube önünde de dikkat ediliyor.

Kamu bankaları ise standart çalışma saatlerine göre hizmet veriyor. Buna göre Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank sabah saat 09:00 ile akşam saat 17:00 arasında çalışmalarına devam ediyor. Kamu bankaları da sosyal mesafe kuralına dikkat ederek gerek şube içinde gerekse şube dışında tüm önlemleri alıyor.

Bankaların Çalışma Saati Yeniden Düzenlenecek mi?

Özel bankaların öğlen 12:00’da çalışmaya başlamasının ardından vatandaşlar eski saat uygulamasına ne zaman geçileceğini de merak ediyor. Koronavirüs salgını henüz ülkemizde etkisini yitirmediği için bu konuda yeni bir açıklama yapılmadı. Ancak günlük vaka sayısının düşmesi sayesinde ilerleyen hafta veya aylarda özel bankaların eski çalışma saatlerine göre yeniden hizmet verebileceği düşünülebilir. Ancak konuyla ilgili kesin açıklama Bakanlık tarafından yapılmaktadır.

Bir cevap yazın