Bakan Selçuk’tan Önemli Zam Açıklaması!

Bakan Selçuk, sosyal yardım ödemeleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kadınlar için yapılan bazı yardımlardaki ödemelerde zam yapıldığını paylaşan Bakan Selçuk, açıklamasında koronavirüs kapsamında başlatılan mücadeleye de değindi.

Aile ve Çalışma Bakanı Zehra Selçuk, devlet destekli sosyal yardım ödemelerinde artış yaşandığını açıkladı. Buna göre hangi yardımların tutarlarının güncellendiğine dair bilgiler paylaşan Bakan Selçuk, alınan kararlara da değindi.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, sosyal yardımlarda kadınların oranının yüzde 61 olduğunu söyleyerek açıklamasına şu şekilde devam etti, “Pandemiyle mücadele içinde olduğumuz günlerde, sosyal yardımla sayesinde kadınlara ödenen miktarlarda artışa gidilmiştir. Bu kapsamda eşi vefat etmiş olan kadınlara yapılan yardımlar 325 TL’ye yükseltildi. Şartlı doğum yardımı ise 100 TL’ye çıkarıldı.”

Bu açıklamanın ardından 2003 yılından günümüze kadar kadınlar için çok sayıda destek sürecine start verildiğini söyleyen Bakan Selçuk, sunulan ödemeleri de paylaştı. EVEK programıyla beraber 165 bin kadın için 377 milyon TL destek sağlandığını söyleyen Bakan Selçuk, 2019 yılında sağlık programları için 433 milyon TL’nin de destek olarak aktarıldığını duyurdu.

Destek Ödemelerinde Ne Kadar Artış Sağlandı?

Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 2019 yılında bu desteklerin verildiğini söyleyerek artık yüzde 29 oranında artışa gidildiğini de sözlerine ekledi. Sunulan hizmet ve yardımların toplumun tüm kesimlerine yayılması için bütçenin arttığına değinen Bakan Selçuk ayrıca Bakanlığa verilen görevin gerekliliği olarak hak temelli bir hizmet anlayışıyla hareket ettiklerini ifade etti.

Bir cevap yazın