Ankara, İzmir, İstanbul Güncel Benzin ve Motorin Fiyatları Ne Kadar?

Brent petrol fiyatlarının düşüşüyle beraber geçtiğimiz günlerde motorin ve benzinde indirim yapılmıştı. Ayrıca dün gece itibariyle benzinin litre fiyatına 29 kuruş zam geldi. Bu zam ile beraber güncel benzin fiyatları araştırılmaya başlandı. Haberimizin devamında İstanbul, Ankara ve İzmir’deki motorin ve benzin fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Ayrıca 27 Nisan güncel akaryakıt fiyatları da haberimizin devamında.

Ankara, İzmir ve İstanbul’da Motorin Litre Fiyatı Ne Kadar?

İstanbul’da motorinin litresi 5,19 TL’den 4,78 TL’ye düştü. İzmir’de 5,30 TL’den 4,89 TL’ye düşen motorinin litresi Ankara’da 5,27 TL’den 4,86 TL’ye geriledi.

İstanbul, İzmir ve Ankara’da Benzinin Litre Fiyatı Ne Kadar Oldu?

Ankara’da 4,97 TL’den 5,26 TL’ye yükselen benzinin litre fiyatı İzmir’de 5 TL’den 5,29 TL’ye, İstanbul’da ise 4,83 TL’den 5,12 TL’ye yükseldi.

Ülkemizdeki akaryakıt fiyatları, Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürünlerin fiyat ortalamasıyla beraber dolar kurundaki değişiklikler dikkate alınarak hesaplanıyor.

Öte yandan OPEC ve OPEC dışı ülkelerde günde toplam 9,7 milyon varillik üretim kısıtlaması 1 Mayıs 2020 tarihinde başlıyor. Bu tarihe kısa bir süre kala petrol fiyatları yatay yönlü hareket ediyor.

Petrol fiyatlarıyla ONS altın ilişkisini değerlendiren DAHA Finansal Danışmanlık ve Araştırma’ya göre ONS altına yönelim destekleniyor. Çünkü İran ve ABD Arasındaki gerilimin yeniden artması, ONS altındaki ilk direnç noktası olan 1,710 doları rahatça aşmış ve yükselmeye devam etmişti.

Brent Petrolün Varil Fiyatı Ne Kadar?

Yaşanan tüm bu gelişmeler ve koronavirüs etkisiyle Brent petrolün varil fiyatı yüzde 1,72 oranında arttı ve 25,45 dolara yükseldi. Batı Teksas türü petrolün varil fiyatı ise yüzde 6,78 oranında arttı ve 17,80 dolardan işlem görmeye başladı.

Bir cevap yazın