2020 Kredi Borcu Erteleyen Bankalar Hangileri?

Kredi ya da kredi kartı borcu olan vatandaşlar internet üzerinden kredi borcu erteleyen bankalar hakkında araştırma yapıyor. Aynı durum kredi kartı borcu olan vatandaşlar için de geçerli. Geçtiğimiz günlerde Bakan Albayrak da bu konuya değinmiş ve vatandaşların erteleme taleplerine yüksek maliyet çıkaran özel bankaları uyarmıştı. Peki 2020 kredi borcu erteleyen bankalar hangileri?

Kredi Borcunu Erteleyen Bankalar 2020

Koronavirüs salgını nedeniyle günümüzde kredi ya da kredi kartı borcu olanlar bankalardan erteleme talep etmeye başlamıştı. Birçok özel banka bu konuda hizmet verirken yüksek maliyetler nedeniyle vatandaşların mağdur olduğu ortaya çıkmıştı. Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da değindiği bu süreç, Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından da gündeme getirilmişti.

Kredi borcunu erteleyen bankalar arasında ilk sırada Ziraat Katılım yer alıyor. Bireysel ve ticari müşterilerinin 31 Mart 2020’ye kadar ödemesi gereken anapara ya da taksit ödemelerini 6 ay ertelediğini açıklayan Ziraat Katılım Bankası ayrıca gelen talepler doğrultusunda vatandaşların mağduriyetini gidermeye devam ediyor.

Kredi borcu erteleme yapan bir diğer banka Halkbank. Mevcut kredi ödemelerinin Halkbank tarafından 3 ay süreyle faizsiz olarak ertelendiği duyuruldu. Ayrıca Vakıfbank da 9 maddelik bir destek paketi yayınlayarak ödemelerin 30 Haziran 2020 tarihine kadar ertelendiğini açıkladı.

Kredi Borcu Erteleyen Özel Bankalar

Kamu bankalarının yanı sıra bazı özel bankalar da kredi borcu erteleme uygulamasına dahil oldu. Denizbank ve İş Bankası 30 Haziran 2020 tarihine kadar borçların ötelenebileceğini duyurdu. Ayrıca QNB Finansbank 6 aydan 1 yıla kadar kredi erteleme taleplerini almaya başladığını belirtti.

Şekerbank da bu kapsama dahil olan bankalar arasında. Haziran ayına kadar öteleme yapan Şekerbank’ı TEB takip ediyor. TEB 3 aylık kredi ertelemesi sunarken Albaraka Türk de Haziran ayına kadar borç erteleme yaptığını açıkladı.

Bir cevap yazın