Haziran Dönemi Evde Engelli Bakım Aylıkları Ne Zaman Yatacak? 8 Haziran 2020 Evde Bakım Parası Sorgulama!

Aile Bakanlığı tarafından yatırılan evde engelli bireylere bakmakla yükümlü olanların merak ettiği evde bakım parası bu yıl 1,460 TL olarak hesaplara aktarılıyor. Bakanlık, vatandaşın engel durumuna göre bu rakamda değişikliğe gidebiliyor. Öte yandan vatandaşlar 8 Haziran 2020 evde bakım parası yatan iller listesi hakkında merak ettiği soruların yanıtlarını aramayı sürdürüyor. Peki, evde bakım maaşı ne zaman yatacak? Engelli bakım parası sorgulama nasıl yapılır?

Evde Bakım Parası Sorgulama (8 Haziran 2020)

Evde bakım parası sorgulamak isteyen vatandaşlar e-Devlet üzerinden giriş yaptıktan sonra arama bölümüne ‘evde engelli bakım’ yazmalıdır. Bu durumda hesabınıza bakım parasının yatıp yatmadığını görebilirsiniz.

Vatandaşlar ayrıca SMS ile de evde bakım parası hızlı bir şekilde sorgulayabiliyor. 1 SMS ücreti dahilinde ve sadece engelli bakım aylığını Ziraat Katılım Bankasından alabilenlerin sorgulayabileceği bu yöntemde ‘BAKIYE’ yazarak 4747’ye mesaj göndermeniz yeterlidir.

8 Haziran 2020 Evde Bakım Parası Yattı mı?

Bugün evde bakım parası henüz hesaplara aktarılmadı. Ortalama her ayın 10. gününde yatırılan bakım maaşını 10 Haziran 2020 Çarşamba itibariyle hesaplarda olması bekleniyor. Ancak tüm iller için değil il bazlı sıralamaya göre bakım paraları Bakanlık tarafından yatırılıyor.

Evde Bakım Maaşı Zamlanacak mı?

Evde engelli bakım maaşı memur maaş kat sayısına göre güncelleniyor. Ocak 2020 döneminde yüzde 5,49 oranında zamlanan bakım maaşı 1,384 TL’den 1,460 TL’ye yükselmişti. Aynı durumda memurların maaşlarına yapılacak zam ile beraber engelli bakım aylıkları da güncellenmiş olacak.