Haziran 2020 Dönemi Özel Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları Kaç Oldu? En Düşük Konut Kredisi Hangi Bankada?

Haziran ayında konut kredisi almak isteyenler bu dönemde en düşük faiz oranlarından yararlanabiliyor. Devlet bankalarının yanı sıra özel bankalarda da ertelemeli kredi seçenekleri sunulmaya başlandı. Bu kapsamda en düşük konut kredisi faiz oranı devlet bankalarında sıfır konutlar için yüzde 0,64 olurken, ikinci el konularda yüzde 0,74 olarak güncellendi. Vatandaşlar açıklanan yeni kredi paketiyle beraber şimdi özel bankaları araştırmaya başladı.

Haziran 2020 Özel Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları

Özel bankalarda 100 bin TL için 120 ay vadede sunulan konut kredisi faiz oranları şu şekilde sıralanıyor;

  • Alternatif bank konut kredisi faiz oranı yüzde 0,95
  • Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) konut kredisi faiz oranı yüzde 0,92
  • Akbank konut kredisi faiz oranı yüzde 0,92
  • ICBC Turkey konut kredisi faiz oranı yüzde 0,90

Bunlara ek olarak özel bankalarda en düşük konut kredisi faiz oranını İNG Bank, Yapı Kredi ve İş Bankası sunuyor. 120 ay vadeye kadar 100 bin TL’lik konut kredisinde bu 3 bankanın sunduğu faiz oranı yüzde 0,89 olarak açıklandı.

Öte yandan daha düşük vadede konut kredisi almak isteyenler İNG Bank üzerinden 60 ay ödeme planına göre yüzde 0,84 faiz oranından yararlanabilecek. İş Bankasında ise 60 ay vadeli konut kredisi yüzde 0,87 olarak sunuluyor.

Bu dönemde kontu sahibi olmak isteyenler gerek özel gerekse kamu bankalarındaki faiz oranlarını araştırmaya devam ediyor. İlerleyen günlerde özel bankalardan ihtiyaç kredileri için yeni kampanyaların duyurulması da bekleniyor.