Halkbank’tan 82. Çalışma Yılına Özel Halk Günü Tüketici Kredisi Kampanyası!

Halkbank bu yıl 82. çalışma dönemini kutluyor. Haliyle 82. yıla özel bir kampanya başlatan Halkbank, düşük faizle ihtiyaç kredisi sunacağını duyurdu. Halk Günü ihtiyaç kredisi adı verilen bu kampanyada 60 ay vade sunulacak ve düşük faiz oranlarıyla kredi alınabilecek.

Halk Günü ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır? Faiz oranları açıklandı mı? Vatandaşlar bugün en çok bu sorunun yanıtlarını araştırıyor. Bilindiği üzere 0,49 faizle temel destek kredisi sunan Halkbank artık halk günü tüketici kredisini de sunmaya başladı. Peki, başvurular başladı mı? İşte detaylar.

Halk Günü İhtiyaç Kredisi Kampanyası Detayları Açıklandı

Öncelikle BDDK tarafından açıklanan aktif rasyosu oranının yanı sıra Merkez Bankasından gelen faiz indirimleriyle beraber pek çok banka kredi faiz oranlarında indirime gitmişti. Buna ek olarak bankalar arasında ciddi bir rekabet dönemi başlamıştı.

Kamu bankaları arasında olan Halkbank, Mayıs ayına özel yeni bir kredi kampanyası başlattı. 82. yıl dönümünü kutlayan Halkbank, ‘Halk Günü İhtiyaç Kredisi’ adını verdiği bu kampanya ile beraber 100 bin TL’ye kadar kredi imkanı sunacak. Vade ise 60 aya kadar çıkabilecek.

Aylık yüzde 0,96 faiz oranıyla sunulacak olan bu kredide faiz oranı artabilecek. 100 bin TL’ye kadar 60 ay vadeli ve 0,96 faiz oranıyla alınabilecek Halk Günü ihtiyaç kredisinin şartları da banka tarafından açıklandı.

Halk Günü İhtiyaç Kredisi Alma Şartları

Bu kredi kampanyasından yararlanmak için tüketicilerin Halkbank açık hesap açma onayı vermesi gerekiyor. Ayrıca bankadan kredi kartı çıkarılması ve hayat sigortası da yaptırılmalıdır. Talep eden tüketicilere Halk Günü ihtiyaç kredisi 3 ay ertelemeli olarak da sunulabilir.

Halk Günü İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Krediye başvurmak isteyen tüketiciler en yakın Halkbank şubelerine giderek daha detaylı bilgi alabilir ve başvurusunu yapabilir.

Halk Günü İhtiyaç Kredisi Maliyet Tablosu

Kredi vadesine göre en düşük yüzde 0,96, en yüksek yüzde 0,99 faiz oranıyla sunulacak olan Halk Günü ihtiyaç kredisinde 0,96 faiz oranlı, 60 ay vadeli 15 bin TL için;

  • Tahsis ücreti 78,75 TL
  • Aylık taksit tutarı 347,66 TL olacak.

15 bin TL için yüzde 0,99 faiz oranıyla kredi alacak olan kişiler ise aylık 351 TL taksit ödeyecek ve tahsis ücreti alınmayacak.

0,96 faizle 60 ay vadede 50 bin TL talep eden tüketiciler ise aylık 1,158 TL taksit ödeyecek. Ek olarak 262 TL kredi tahsis ücreti alınacak.