Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank’tan Beyaz Eşya Mobilya, Çeyiz ve Elektronik Eşya Kredisi! Sosyal Hayatı Destekleme Kredisi Faiz Oranları

Anlaşmalı ve yerli üretim gerçekleştiren firmalardan mobilya, beyaz eşya, çeyizlik ya da elektronik eşya ihtiyaçlarını karşılamak isteyen vatandaşlar Halkbank, Ziraat ve Vakıfbank’ın başlattığı sosyal hayatı destekleme kredisinden yararlanabilecek. Düşük faiz oranlarıyla sunulan bu kredinin özellikleri de bankalar tarafından paylaşıldı.

Kamu bankalarından alınabilecek sosyal hayatı destekleme kredisiyle beraber küçük ev aletleri, beyaz eşya, mobilya, kapı ve pencere sistemleri, ev seramik ve boya ile ev tekstil ürünleri için düşük faizli imkanlar sunulacak.

Sosyal Hayatı Destekleme Kredisi Faiz Oranları

Faiz oranı yüzde 0,55 olarak açıklanan bu kredide alt limit 3 bin TL, üst limit 30 bin TL olarak belirlendi. Yani vatandaşlar yüzde 0,55 faiz oranıyla en az 3.000 TL, en çok 3.0000 TL kredi alabilecek. Halkbank, Ziraat ve Vakıfbank tarafından sunulan bu kredide 6 ay erteleme şansı da sunulacak. Toplam vade ise 60 ay olacak.

Yüzde 0,55 gibi düşük bir faiz oranıyla destek kredisi almak isteyen vatandaşlar sadece anlaşmalı firmalarda bu faiz oranını kullanabilecek. Anlaşmalı olmayan firmalardan yapılacak alışverişlerde yüzde 0,82 faiz oranı uygulanacak.

10 bin TL için 60 ay vadede anlaşmalı firmalardan alınacak 0,55 faizli kredide aylık 229 TL taksit ödenecek.

Yine 10 bin TL için 60 ay vadede anlaşmalı olmayan firmalarda yüzde 0,82 faizle aylık 251 TL taksit ödemesi yapılacak.

Kredi başvuruları 5 Haziran 2020 (yarın) itibariyle banka şubelerinden ya da bankaların internet sitelerinden yapılmaya başlanacak.