Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank Temel İhtiyaç Kredisi Sorgulama Nasıl Yapılır? 10 Bin TL Bireysel Destek Kredisi Sorgulama Sayfası

Kamu bankalarından bireysel destek kredisi sorgulama yapmak isteyenler genelde SMS ile geri dönüş almayan vatandaşlardan oluşuyor. Bankaların paylaştığı sayfalar sayesinde artık bireysel destek kredisi sorgulama yapılabiliyor.

Yüzde 0,49 faizle 10 bin TL’ye kadar ve 6 ay ertelemeli tüketici destek kredisine bugüne kadar 4 milyondan fazla vatandaş başvurdu. Bu nedenle yoğunluk yaşandı ve geri dönüşlerde teknik aksaklıklar da yaşandı. Fakat geçen hafta bankalar ortak bir açıklama paylaşmış ve geri dönüşlerle ilgili birtakım süreçlerden bahsetmişti.

Temel destek kredisi başvurusu olumsuz sonuçlanan vatandaşlarla ilgili 3 kamu bankasından yapılan ortak açıklamada, yasal takipte olanların kredi taleplerinin değerlendirilmediği aktarıldı. Ayrıca çek ya da senet borcu olanların da bu kapsamda değerlendirildiği belirtildi. Yani bankaların kara listesinde olan vatandaşlar bireysel destek kredisinden yararlanamayacak. Buna ek olarak aylık hane halkı geliri 5 bin TL’nin üzerinde olanlarda krediyi alamayacak. Son olarak evli eşlerin her ikisinin yapacağı başvurulardan da sadece biri değerlendirilecek.

Vakıfbank bireysel destek kredisi sorgulama, Halkbank bireysel destek kredisi sorgulama ve Ziraat bireysel destek kredisi sorgulama sayfaları haberimizin devamında.

Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Kredisi Nasıl Sorgulanır?

Ziraat bankası bireysel destek kredisi sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar aşağıdaki linke tıklayarak doğrudan sorgulama sayfasına ulaşabilir.

ZİRAAT TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ SORGULAMA EKRANI

Vakıfbank Temel İhtiyaç Kredisi Nasıl Sorgulanır?

Vakıfbank bireysel destek kredisi sorgulama yapmak isteyenler de hemen aşağıda paylaştığımız link üzerinden işlem yapabilir.

VAKIFBANK TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ SORGULAMA EKRANI

Halkbank Temel İhtiyaç Kredisi Nasıl Sorgulanır?

Temel ihtiyaç kredisi başvurusunu Halkbank üzerinden yapmış olan tüketiciler sorgulama yapmak için Halkbank mobile giriş yapmalıdır. Daha sonra yeni kredi başvurusu ve sorgulama sayfası üzerinden sırasıyla başvurularım-onaylı bireysel destek kredisi- sekmesine ulaşarak işlemlerini tamamlayabiliyor.

Bireysel Destek Kredisi Geri Ödeme Planı

Geri ödeme aşamasında ilk 6 ay taksit talep edilmiyor. 5.000 TL için aylık 188 TL, 7.500 TL için aylık 282 TL ve 10.000 TL için de aylık 376 TL taksit ödemesi gerçekleştiriliyor.

Ayrıca 3 kamu bankası bugüne kadar tüm başvuruların yüzde 86’sının olumlu olarak sonuçlandığını belirtti. Başvurusu onaylanmayan vatandaşların ise yasal takip ya da idari takip sürecinde olan başvuru sahipleri olduğu aktarıldı.