Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank 2020 Tatil Kredisi Faiz Oranları Açıklandı! Tatil Destek Kredisi Vade Gün Sayısı ve Aylık Taksit Miktarı

Yurt içi ya da yurt dışı tatiline çıkmak isteyenler için 3 kamu bankasından bugün yeni bir kredi paketi açıklandı. Tatil destek kredisi kapsamında kullanılacak olan bu krediyle ilgili tüm detaylar da paylaşıldı. Seyahat ve tatil giderleri için nakit paraya ihtiyacı olan vatandaşlar kamu bankalarından düşük faizle kredi alabilecek. Kamu bankaları ayrıca tatil destek kredisi sayesinde turizm sektörünün de canlanmasını sağlayacak.

Emekli ve çalışan tüketicilere sunulan bu finansmanda 10 bin TL’ye kadar tatil kredisi verilecek. Ayrıca kredide ilk 6 ay ödeme olmayacak ve toplamda 36 ay vade uygulanacak. Kredinin ilk 2 taksiti ise banka ve turizm firması tarafından ödenecek.

2020 Tatil Kredisi Faiz Oranları

Faiz oranı yaklaşık yüzde 0,67’ye denk gelen tatil destek kredisinde ilk 6 ay geri ödeme yapılmayacak. Buna göre 10 bin TL için aylık taksit tutarı 421 TL olurken, toplam geri ödeme 11,789 TL olacak.

Ancak bu krediden yararlanmak için seyahat acenteleriyle vatandaşların anlaşma yaparak bir tatil paketini seçmesi gerekiyor. Kredi kartıyla da bu paketlerden yararlanılabilecek. Bu kapsamda 3 ay ödemesiz olmak kaydıyla 15 taksitle toplamda 18 ay peşin fiyatına tatil paketi satın alınabilecek. Vatandaşlar üye iş yeri anlaşması yapan firmaları, 3 kamu bankasının web sitesinden öğrenebilecek.

Kredi başvuru kanallarının bu hafta içinde açıklanması gerekiyor. Ayrıca 3 kamu bankası bugün tarihin en düşük konut kredisi faiz oranlarını paylaşmış ve yeni bir kredi paketini devreye almıştı.