Halkbank ve Vakıfbank’tan Düşük Faizli Konut Kredisi İmkanı! 180 Ay Vadeli Konut Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplama

Kamu bankaları vatandaşlara düşük faizli konut kredisi imkanı sunmaya devam ediyor. Özellikle de salgın sürecinde özel olarak hazırlanan konut kredisi paketleri vatandaşlar tarafından da araştırılıyor. Kredi kullanım oranları artmaya devam ederken vatandaşlar bankaların ertelemeli konut kredilerinden de yararlanmak istiyor. Birçok banka 2020 yılı itibariyle kredilerde güncelleme yaparken özellikle de düşük faizli konut kredisi kullanmak isteyenler için uygun avantajlar söz konusu. Peki, Vakıfbank konut kredisi faiz oranı ne kadar? Halkbank konut kredisi faiz oranları düştü mü?

Halkbank ve Vakıfbank, resmi web siteleri üzerinden yaptığı açıklamada konut kredisi kampanyalarına erteleme fırsatı eklediklerini duyurdu. Yani 2 kamu bankası konut kredisinde hem düşük faiz oranı hem de ertelemeli taksit seçenekleri sunuyor.

Konut kredisiyle ilgili günümüzde kamu bankaları çokça tercih ediliyor. Hem düşük faizli seçenekler sunan hem de uzun vadede konut kredisi imkanı tanıyan kamu bankalarının kendi müşterilerine özel avantajlar sunduğu da biliniyor. O halde haberimizin devamında Vakıfbank konut kredisi detayları ile Halkbank konut kredisi detaylarına ulaşabilirsiniz. Aylık maliyet tablosu ile toplam masrafları da görüntüleyebilirsiniz. Başvurularınızı da banka şubelerine giderek yapabilirsiniz.

Vakıfbank SarıPanjur Konut Kredisi Faiz Oranı

SarıPanjur konut kredisi son zamanlarda en çok tercih edilen kampanyalardan biri. 3 aydan 180 ay vadeye kadar yüzde 0,94 faiz oranıyla kredi kullanımı yapabilen vatandaşlar ayrıca satın alınacak konutun ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar kredi talep edebiliyor.

100 bin TL için 120 ay vadede 1.100 TL ekspertiz ücreti alınan bu kredide kredi tahsis ücreti de tutarın yüzde 0,5’i oranında alınacak.

Halkbank 3 Ay Ertelemeli Konut Kredisi Faiz Oranları

180 ay vadeye kadar 3 ay ertelemeli konut kredisi avantajı sunan Halkbank, sıfır konutlar için yüzde 0,79, ikinci el konutlar için de yüzde 0,94 faiz oranıyla kredi sunuyor.

100 bin TL için 180 ay vadede aylık taksit tutarı bu bankada 1,154 TL olacak. Diğer masraflar kapsamında 1,105 TL ile beraber 500 TL’lik kredi tahsis ücreti de alınacak. Aylık faiz oranı hesaplı evim konut kredisi için yüzde 0,94 üzerinden uygulanacak.