Halkbank Temel Destek İhtiyaç Kredisi Sorgulama Sayfası! 10 Bin TL Kredi Başvurusu Nasıl Sorgulanır?

3 bin TL’den 10 bin TL’ye kadar yüzde 0,49 faizle temel ihtiyaç kredisi alabileceğiniz Halkbank, sonuç sorgulama sayfasını paylaştı. 1 Nisan 2020 itibariyle başvurular da alınmaya devam ediliyor.

İlk 6 ay ertelemeli olan Halkbank temel destek kredisinde 3.000 TL’den 10 bin TL’ye kadar vatandaşlara geri dönüşler yapılmaya başlandı. Ancak henüz geri dönüş alamayanlar Halkbank destek kredisi sorgulama sayfası üzerinden işlem yapabiliyor.

10 bin TL için aylık 376 TL ödeme yapacak olan vatandaşlar 5 bin TL için 188 TL, 7.500 TL için de aylık 282 TL taksit ödeyecek. Ayrıca 3000 TL kredi çıkanlar ise aylık 113 TL taksit ödemesi yapılacak. Başvurusu onaylanan vatandaşlar ilk 6 ay taksit ödemeyecek ve bu durumda 30 ay vade ile 0,49 faizli krediden yararlanmış olacak.

Halkbank Temel İhtiyaç Kredisi Nasıl Sorgulanır?

Temel ihtiyaç kredisi başvurusunu Halkbank üzerinden yapan vatandaşlar aşağıda paylaştığımız linke tıklayarak hızlıca sorgulama yapabilecek. Yani kredi aşamasının ne durumda olduğunu görebilen tüketiciler bu durumda yeni bir talep oluşturmadan bekleyebilecek.

Ayrıca kamu bankaları arasında çokça tercih edilen Halkbank, açık takip dosyası bulunanların krediden yararlanamayacağını açıklamıştı. Ek olarak eşler arasından her ikisinin de kredi başvurusu onaylanmayacak. Bu kredi için tek şart aylık hane halkı gelirinin 5.000 TL altında olması.

HALKBANK TEMEL DESTEK KREDİSİ SORGULAMA SAYFASI

Henüz başvuru yapmayan vatandaşlar ise bu krediye aşağıdaki linkten başvuruda bulunabilecek.

HALKBANK TEMEL DESTEK KREDİSİ BAŞVURU SAYFASI