Halkbank Emekliler için Mini İhtiyaç Kredisi Kampanyası Başlattı

Emekli vatandaşların yararlanabileceği mini emekli ihtiyaç kredisi kapsamında emekliler için özel faiz imkanları sunulmaya başlandı. Ekonomikredi.com olarak bizler de bu kredinin detaylarını sizler için hazırladık.

Emeklilerin acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kampanya başlatan Halkbank ‘mini emekli kredisi’ ile dikkat çekmeye başladı. Krediden yararlanmak için ihtiyaç duyulan tek şart, maaşın bankaya aktarılması. Yani emekliler, emekli maaşını Halkbank’a taşıyarak bu krediden yararlanabiliyor.

Mini Emekli Kredi Kampanyası

Bankanın emekli vatandaşlara özel olarak sunduğu bu kredide 5 bin TL’ye kadar talep oluşturulabiliyor. Geri ödeme ise 60 ay vade gibi uzun bir sürede tamamlanacak.

Halkbank’ın mini emekli kredi kapsamında uygulayacağı faiz oranı da açıklandı. Buna göre faiz oranı yüzde 0.98 oranında. Ödeme tablosuna bakıldığı zaman 5000 TL için taksit tutarı 116,63 TL olarak belirlendi. Bankanın bu kredide tahsis ücreti olarak 26,25 TL alacağı da aktarıldı.

Emekli vatandaşların talep etmesi halinde geri ödemelerini azalan taksitli, artan taksitli, aylık eşit taksitli, serbest ödemeli veya 3 ayda bir eşit taksitli olarak yapabilecek.

Halkbank bu krediye alternatif olarak 1 Nisan 2020 tarihinde başlatılan temel ihtiyaç kredisi de sunuyor. Emeklilerin de faydalanabileceği bu kredinin vadesi 36 ay olmakla beraber ilk 6 ay geri ödeme yapılmıyor. Ayrıca temel ihtiyaç kredisinin faiz oranı yüzde 0.49 olarak belirlendi. Ancak daha uzun vadede ihtiyaç kredisi almak isteyen emekliler mini emekli kredi kampanyasına başvuru yapabilir.