Halkbank Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi 10 Bin TL Sorgulama Nasıl Yapılır? Halkbank Kredi Sorgulama Sayfası

10 Bin TL’lik Halkbank temel ihtiyaç kredisi başvurusu yapan vatandaşlar sorgulama aşamasına geçti. 1 Nisan 2020 tarihinden bugüne kadar milyonlarca başvuru alan temel destek kredisi için 5.000 TL, 7.500 TL ve 10.000 TL’lik başvurular devam ediyor. Hemen aşağıdaki linkten hala başvuru yapmayan vatandaşlar 0,49 faizle 6 ay ertelemeli Halkbank temel destek ihtiyaç kredisine başvuru yapabilir.

HALKBANK DESTEK KREDİSİ BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

Halkbank Temel Destek Kredisi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sorgulama için vatandaşların Halkbank internet sayfasına giriş yapması gerekiyor. Daha sonra krediler sekmesinden ‘yeni başvuru’ ve ardından ‘başvurular’ sayfasına ulaşabilirsiniz. Son aşamada da onaylı bireysel ihtiyaç kredisi sayfasına giriş yaparak kredi başvurusunun ne durumda olduğunu görebilirsiniz.

Halkbank Temel Destek Kredisi Geri Ödeme Nasıl Olacak?

Geri ödemede ilk 6 ay taksit alınmayacak. Toplamda 36 ay vadeli olan bu kredide 30 ay geri ödeme süresince;

  • 10 bin TL için aylık taksit tutarı 376 TL
  • 7.500 TL için aylık taksit tutarı 282 TL
  • 5.000 TL için aylık taksit tutarı 188 TL olacak.

Geçen hafta kredi başvurusu olumsuz yanıtlanan vatandaşlar için 3 kamu bankasından açıklama gelmişti. Söz konusu açıklamada yasal takipte olan tüketicilerin, aylık hane halkı geliri 5 bin TL üzerinde olanların ve çek senet borcu olanların başvurularının onaylanmayacağı belirtilmişti. Ayrıca eşler arasında her ikisinin de başvuruları onaylanmıyor. Yani aynı haneden sadece tek kişi bu krediden yararlanabiliyor. Bankanın bu konuda farklı bir inisiyatif gösterip göstermeyeceği hakkında net bir açıklama yapılmadı.