Halkbank Bireysel Destek Kredisi Başvuru ve Sorgulama Nasıl Yapılır?

Halkbank bireysel destek kredisi başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar 0,49 faizle sunulan krediyi araştırmayı sürdürüyor. 1 Nisan 2020 tarihinde sunulmaya başlanan ve salgın nedeniyle düşük faizle verilen temel bireysel ihtiyaç kredisinde ilk 6 ay geri ödeme de yapılmıyor. Yani vatandaşlar talep edecekleri kredi miktarını aldıktan 6 ay sonra geri ödemelere başlayacak ve toplam 36 ay vadede taksit ödemelerini yapabilecek.

Halkbank Bireysel Destek Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank bireysel destek kredisi başvurusu yapmak isteyenler 5.000 TL, 7.500 TL ya da 10.000 TL’lik kredi paketlerinden birini seçebilir. Kredinin ödeme planı şu şekilde;

  • 5000 TL – aylık taksit ödemesi 188 TL
  • 7.500 TL – aylık taksit ödemesi 282 TL
  • 10 bin TL – aylık taksit ödemesi 376 TL

Halkbank bireysel destek kredisi başvurusu devam ederken aşağıda paylaştığımız linke tıklayarak ön başvuruyu bankaya iletebilirsiniz.

HALKBANK TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

Halkbank Bireysel Destek Kredisi Başvurusu Sorgulama

Krediye başvuran ancak geri dönüş almayan vatandaşlar sorgulamayı internet üzerinden yapabiliyor. Halkbank mobil şubeye erişim yaptıktan sonra sırasıyla;

  • Krediler
  • Yeni kredi başvuru
  • Başvurular
  • Onaylı bireysel ihtiyaç kredisi sayfasına erişmeniz gerekmektedir.

Günümüzdeki en düşük ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 0,49 olarak belirlenmiştir. 3 kamu bankası bu faiz oranıyla kredi verirken birtakım şartlara uygun olunması gerektiğini de açıklamıştır. Yani Halkbank’tan 10 bin TL’ye kadar 0,49 faizle kredi alabilmek için aylık hane halkı geliri 5 bin TL’den düşük olmalıdır. Ayrıca devam eden yasal takip sürecinin olmaması şarttır.