Halkbank 10.000 TL Temel İhtiyaç Kredisi Sorgulama Nasıl Yapılır? Halkbank Kredi Başvuru Sorgulama Sayfası

Yüzde 0,49 faiz oranıyla ilk 6 ay ertelemeli ve toplamda 36 ay vade ile alınan temel ihtiyaç kredisi başvuruları devam ediyor. 10 bin TL’ye kadar alabileceğiniz bu kedi, Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında başlatılmış ve 1 Nisan 2020 itibariyle milyonlarca vatandaş tarafından tercih edilmiştir. Peki Halkbank temel ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır, Halkbank kredi sorgulama nereden yapılır?

Halkbank 10.000 TL Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Sayfası

Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank tarafından sunulan 0,49 faizli 6 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi başvuruları devam ediyor. Aşağıdaki linkten Halkbank kredi başvuru sayfasına ulaşabilirsiniz.

Halkbank Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Sayfası için Tıklayın

Başvuru sırasında birçok bilgi tüketicilerden talep ediliyor. Aylık hane halkı gelirinin 5 bin TL altında olması halinde KGF destekli olarak sunulan temel ihtiyaç kredisinden asgari ücretliler, serbest meslek mensupları ve emekliler yararlanabiliyor. Kredi Garanti Fonu ile paylaşılan kişisel verilerin ardından talepler değerlendirilerek tüketicilere bilgilendirme mesajı gönderilmektedir.

Bugüne kadar 4 milyondan fazla vatandaşın başvurduğu temel ihtiyaç kredisi 10.000 TL için aylık 376 TL taksit ödemesiyle alınabiliyor. 7.500 TL kredi çekecek olanlar aylık 282 TL, 5.000 TL kredide ise aylık 188 TL taksit ödemesi yapılacak.

Halkbank temel ihtiyaç kredisi sorgulamak isteyenler bankanın 0850 222 0 400 numaralı çağrı merkezini arayabilir. Ancak çağrı merkezi çalışanları konuyla ilgili bilgilendirme mesajının telefona gönderileceğini aktaracaktır. Bu durum 3 kamu bankasında da aynıdır. Yani kredi başvurusu değerlendirilen vatandaşlara bilgilendirme mesajı gönderilerek krediden yararlanılması sağlanıyor. Onaylanan kredi ise Halkbank ATM’lerinden ya da başvuru yaptığınız diğer kamu bankalarının ATM’lerinden anında çekilebiliyor.