Haftanın Son İşlem Gününde Dolar ve Euro Ne Kadar Oldu? 24 Nisan Canlı Döviz Fiyatları

Dolar/TL kuru günü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,3 değer kaybıyla kapattı. Dün itibariyle 6,95 TL ile 6,99 TL arasında işlem gören dolarla ilgili analistler de önemli açıklamalarda bulundu. Teknik açıdan dolar kuru 7 TL seviyesinin direnci olarak öne çıkarken, destek seviyesinin 6,90 TL olduğu belirtildi. Peki dolar bugün ne kadar oldu? Haftanın son gününde döviz kurları yükseldi mi?

24 Nisan Cuma Dolar Kapanış Fiyatları

Dolar günü 6,99 TL’den kapattı. Bir önceki kapanış ise 6,94 TL idi. Dolar güncel durumu merak eden vatandaşlar araştırmalarını yaparken güne yükselişle başlayan doların 6,99 TL’den haftayı kapattığı gözlemlendi.

Analistler dolardaki değişimleri ABD’nin aldığı koronavirüs tedbirleriyle beraber küresel piyasadaki hareketliliğe bağlıyor. İlerleyen günlerde koronavirüs salgınındaki belirsizliklerin ortadan kalkması, dolardaki hareketliliği sonlandırabilir. Ancak uzmanlar dolardaki yükseliş trendinin bir süre daha devam edebileceğini düşünüyor.

24 Nisan Cuma Euro Kapanış Fiyatları

Euro da son 1 ay içinde ciddi oranda yükseldi. Bugünü 7,54 TL’den kapatan Euro’nun bir önceki kapanışı 7,48 TL idi.

Analistler dolar kurundaki değişimlerle beraber euro’nun da koronavirüs salgınındaki belirsizlikler nedeniyle artmaya devam edebileceğini düşünüyor.

24 Nisan 2020 Cuma Güncel Altın Fiyatları

Döviz kurlarında yaşanan bu gelişmelerin yanı sıra altın fiyatları da merak ediliyor. Güne yükselişle başlayan altın akşam saatlerinde yüzde 0,17 oranında düşüş yaşadı. Gram altın 385 TL’den, çeyrek altın ise 634 TL’den satılıyor. Altınla ilgili yorumlar da yine pandemi kaynaklı yükselişin devam edeceği yönünde.