Gram Altında Son Durum! 12 Mayıs Akşam Saatlerinde Altın Fiyatlarındaki Düşüş Devam Ediyor

Altın fiyatları bugün de düşmeye devam ediyor. Gram altın yüzde 0,77 oranında, çeyrek altın da yüzde 1,08 oranında düştü. Öte yandan altının ONS fiyatı 1,702 dolardan işlem görüyor. Yatırımcılar canlı altın yorumlarını takip ederek altın fiyatlarındaki gidişatı araştırıyor. Peki uzmanlar altın konusunda ne diyor? Altın düşmeye devam eder mi? İşte son dakika bilgiler…

Altın Fiyatları Düşecek mi?

Analistler altın fiyatlarındaki dalgalanmaların koronavirüs sebebiyle bir süre daha devam edeceğini düşünüyor. Ancak düşüşün devam edip etmeyeceğine dair herhangi bir öngörü sunulamıyor. Geçen hafta çeyrek altın 640 TL’ye, gram altın da 395 TL’ye kadar yükselmişti. Fakat bugün ki rakamlar altın fiyatlarında ciddi bir düşüş trendinin başladığını gösteriyor.

Gram Altın Ne Kadar Oldu?

Bugün gram altın düşüşe devam etti. Yeni güne alış fiyatı 383 TL’den başlayan gram altın akşam saatlerinde 382 TL oldu. Gram altın satış ise 383 TL.

Çeyrek Altın Ne Kadar?

Çeyrek altında düşüş devam ederken yüzde 1,08 oranında değer kaybettiği görülüyor. Buna göre çeyrek altın alış 618 TL, çeyrek altın satış 629 TL’ye geriledi.

Yarım altın ve Cumhuriyet altını da yüzde 1,08 oranında değer kaybetti. Yarım altın alış 1,237 TL’den, satış 1,258 TL’den işlem görüyor.

Cumhuriyet altını alış 2,463 TL, Cumhuriyet altını satış 2,510 TL’ye geriledi.

Bu rakamlara bakıldığında altın fiyatlarında bir süre daha düşüş olabileceği söylenebilir. Ancak kesin bir yorumda bulunamayan uzmanlar koronavirüs salgınının seyrine göre yeniden altında yükseliş beklediklerini dile getiriyor.