Gram Altında Hızlı Yükseliş! 18 Mayıs 2020 Pazartesi Gram, Çeyrek, Yarım Altın Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Altın fiyatları yatırımcıları tarafından her gün araştırılmaya devam ediliyor. Son günlerde gram altın fiyatlarındaki yükseliş dikkat çekerken altının ONS fiyatındaki ani artış, altın rakamlarındaki değer kayıplarını azalttı. Geçtiğimiz hafta 1,704 dolara kadar düşen altının ONS fiyatı bugün itibariyle yüzde 1,12 oranında değer kazanarak 1,761 TL’ye kadar yükseldi. Haliyle bu durum gram altın fiyatlarında da hareketliliğe neden oldu.

Canlı altın fiyatları aslında herkes tarafından takip edilirken altın yorumları da araştırılıyor. En son yapılan yorumlar incelendiğinde altında yükseliş trendinin bir süre daha devam edeceği vurgulanıyor. Sadece bir tahminden ibaret olan bu görüşlerin dikkate alınarak yatırım yapılması önemli. Ayrıca tüm dünyada devam eden koronavirüs salgını nedeniyle gerek altın fiyatları gerekse döviz fiyatları da hareketliliğini sürdürüyor.

Gram Altın Ne Kadar Oldu?

Gram altın 389 TL’den satılıyor. Altının ONS fiyatındaki ani yükseliş bugün gram fiyatlarının artmasına neden oldu.

Çeyrek Altın Bugün Ne Kadar?

Çeyrek altında da ciddi bir yükseliş süreci başladı. Geçtiğimiz hafta sürekli düşüş yaşayan çeyrek altın alış 629 TL’den, satış 640 TL’den işlem görüyor.

Yarım ve Cumhuriyet altınında da artış yaşandı. Cumhuriyet altını alış 2,504 TL, Cumhuriyet altını satış 2,551 TL oldu. Yarım altın alış 1,258 TL, satış 1,279 TL’den işlem görüyor.

Altın fiyatlarındaki hareketliliğin bir süre daha devam edeceği öngörülüyor. Uzmanlar salgın sebebiyle bu sürecin 2020 yılı sonuna kadar süreceğini düşünse de altın fiyatlarındaki tüm gelişmeler takip edildikten sonra yatırımlar yapılmalıdır.