Gram Altın Yeniden 400 Lira Olur mu? Altın Piyasası Hakkında Uzman Yorumları

Gram altın bugün 397 liradan işlem görüyor. Ancak vatandaşlar ve yatırımcılar gram altın 400 lira olur mu, gram altın yükselir mi gibi soruların yanıtlarını araştırıyor. Bu süreçte ons altın da takip ediliyor. Çünkü altın fiyatları ons altın fiyatlarına göre yön belirlerken geçtiğimiz hafta 1.810 dolara yükselen ons altından sonra gram altının 400 lirayı bulması, altın yatırımcılarını düşündürmüştü.

Salgın süreci aslında altın fiyatlarını da doğrudan etkiledi. Ayrıca salgında ikinci dalga endişesi de hissedildiği için yatırımcılar bu süreçte risk almaya başlayabiliyor. Fakat analistler her zaman güvenli liman olarak görülen altın fiyatlarındaki yükselmenin devam edebileceğini düşünüyor.

14 Temmuz 2020 Salı Altın Fiyatları

Altın fiyatları yeni işlem gününe düşüşle başladı. Ons altın 1.801 dolardan işlem görürken gram altın 397 liradan işlem görüyor. Bugün çeyrek altın 654 liraya gerilerken yarım altın alış 1.292 liradan, yarım altın satış ise 1.307 liradan işlem görmeye devam ediyor.

Altın piyasası uzmanları altın fiyatlarıyla ilgili net bir açıklama yapmazken hem pandemideki ikinci dalga endişesi hem de ons altındaki fiyat değişimleri, ülkemizdeki altın fiyatlarının seyrini değiştirebilir.