Gram Altın Rekora Doymuyor! Altın Borcu Olanlar, Düğün Yapacaklar, Yatırım Yapmak İsteyenler için Altın Analizi!

Altın yükselecek mi, gram altın 400 TL olur mu, altın ne durumda gibi sorular son zamanlarda araştırılmaya devam ediliyor. Salgından sonra dalgalı seyreden altın fiyatları aslında yatırımcıları da düşündürüyor. Uzun süredir pandemideki belirsizlik altın fiyatlarına yansırken ONS altın bugün 1.778 dolara kadar yükseldi. Gram altın 392 liradan, çeyrek altın ise 643 liradan satılıyor. Peki, gram altın yükselecek mi? Altın için uzmanlar ne diyor?

Gram Altın için Uzman Yorumları

Gram altındaki yükselişi değerlendiren Hürriyet Gazetesinin Özel Fon Yöneticisi Rıdvan Baştürk, “Gram altın uzun süredir yukarı yönde ilerliyor. Bazı dönemlerde düşüşler yaşansa da aslında bu düşüşlerin bir anlamı yok. Biz o zamanlar düşüşlerin alım fırsatı sunacağından bahsetmiştik.”

Baştürk açıklamalarına şu şekilde devam etti, “Bu süreçte 400 lira bandı elbette düşünülebilir. Teknik olarak 400 lira bir direnç bölgesidir. Dolar kurundaki sıkışmalar ve ONS altındaki seviyelerin tamamı takip edilmelidir. Kısa vadede 400 lira seviyesine ulaşılabilir fakat kar durumunun yanı sıra düşüşlerin fırsat vermeyi sürdürmesi nedeniyle geri çekilmelerde 382 lira bandı da destek olarak takip edilebilir.”

Yapılan bu açıklama ile beraber altında yukarı yönlü seyrin devam edebileceği düşünülüyor.

5 Temmuz 2020 Pazar Güncel Altın Fiyatları

Bugün gram altın alış 390 lira, gram altın satış 392 lira. Çeyrek altın alış 634 lira, çeyrek altın satış 643 lira. ONS altın ise 1.778 dolardan işlem görüyor.