Gram Altın için Uzmanlardan Dikkat Çeken Tahmin: 340 TL’ye Düşebilir!

Salgın döneminde yaşanan durumlar, altın fiyatlarını beklenmedik şekilde yükseltirken bugün yaşanan düşüşlerden dolayı arama motorlarında altın fiyatları çokça araştırılmaya başlandı. Peki altın düşecek mi? Gram altın ne kadar oldu?

Altın fiyatlarındaki düşüş bugün dikkat çekiyor. Ortalama yüzde 2 oranında değer kaybeden altın fiyatlarındaki düşüşün nedenleri araştırılırken uzmanlardan da dikkat çeken uyarılar geliyor. Öncelikle çeyrek altın alış 602 TL’ye, satış 610 TL’ye geriledi. Gram altın ise sert bir düşüş yaşayarak 370 TL’den işlem görüyor. Altının ONS fiyatı da 1,740 dolar seviyesinden 1,714 dolara geriledi.

Aynı düşüş yarım altın ve Cumhuriyet altınını da etkiledi. Yarım altın alış 1,205 TL olurken satış 1,221 TL’den işlem görüyor. Cumhuriyet altını alış 2,399 TL’den, Cumhuriyet altını satış 2,434 TL’den işlem görmeye başladı. Bu rakamlarla beraber altının değeri bugün yüzde 2 oranında geriledi.

Uzmanlardan Gram Altın Tahmini

Ülkemizde piyasaların açılmasına saatler kala altın fiyatları sert bir düşüş yaşadı. Geçtiğimiz günlerde ONS altın rekor kırarken bugün ciddi bir düşüşle yatırımcıları düşündürmeye başladı.

Gün içinde yaşanan bu gelişmelerin ardından konuyla ilgili uzmanlardan ilk yorumlar da paylaşılmaya başlandı. Altın fiyatları hakkında değerlendirmeler yapan uzmanlar bu düşüşün bir süre daha devam edebileceğini dile getiriyor. Ancak ONS altın fiyatlarının 1,750 dolar ve üzerinde olması halinde altının yeniden toparlanabileceği düşünülüyor. Ancak ONS altının 1,700 doların altına düşmesi durumunda yeni bir düşüş trendi başlayabileceğini söyleyen analistler, yaşanabilecek bu süreçte gram altının 340-342 TL seviyelerine gerileyebileceğinin altını çiziyor.