Gram Altın Hakkında Dikkat Çeken Değerlendirme! Gram Altın 400 TL’yi Aşacak mı?

Koronavirüs salgını nedeniyle piyasalarda devam eden hareketlilik en çok da altın fiyatlarında dikkat çekiyor. Gram altına yatırım yapanlar ya da yeni bir yatırım yapmak isteyenler şu günlerde gram altın 400 TL olacak mı sorusunun yanıtlarını aramaya başladı. Yapılan son değerlendirmede gram altınla ilgili 410 – 420 TL bandına ulaşılabileceği belirtildi. İşte merak edilen gram altın analizleri.

Gram Altın 420 TL mi Olacak?

Altın fiyatlarıyla ilgili yaşanan gelişmeler pek çok yatırımcını gram altına yöneltti. Diyarbakır Kuyumcular Odası Başkanı Yunus Öner, gram altınla ilgili dikkat çeken bir yorum yaparak altın yatırımcılarını sevindirdi.

Başkan Öner, koronavirüsün ardından yaşanan altın fiyat değişimleri için şu ifadeleri kullandı;

“Koronavirüs hızlıca yayıldıktan sonra altın yükselişi dikkat çekmeye başladı. Elbette bu durum belki de önü alınamaz bir hale geldi. Benim düşüncem bu sürecin devam edeceği yönünde. Altın normal şartlarda her sene yüzde 20’ye yakın bir karlılık bırakıyordu. Maalesef 2020 yılına bakıldığında ki henüz 2020 yılının sonlarına gelmeden 380 TL bandına ulaşıldı. İkinci çeyrek henüz bitmeden bu rakamı bulan gram altın böyle giderse yıl sonu 420 TL’ye kadar ulaşabilir. Yani bu rakamlardan bahsedildiği için bizler de bu fiyatlara çıkabileceğini düşünüyoruz”

Altın fiyat analizlerine bakıldığı zaman 1 Nisan 2020 itibariyle ONS altın fiyatında yaşanan değişiklik dikkate alınabilir. ONS altın fiyatı 1 Nisan’da 1,598 TL bandındaydı. Bugünlerde ise 1,729 dolar seviyesine ulaşmış durumda. Türkiye’de gram altın ise 339 TL’den 387 TL seviyelerine kadar yükseldi.