Gram Altın 400 TL Olur mu? Gram Altındaki Yükseliş Ne Kadar Sürecek?

Gram altın en son tarihi bir rekor kırarak 389 TL seviyesine kadar yükselmişti. 25 Nisan 2020 Cumartesi günü de 388 TL seviyesinden işlem gören gram altın ile ilgili çok sayıda analiz yapılmaya başlandı. Altının ONS fiyatı da takip edilirken A1 Capital Araştırma Uzmanından gram altın ile ilgili dikkat çeken bir analiz paylaşıldı. Peki gram altın 400 TL olur mu, gram altın yükselir mi, gram altın neden yükseliyor? İşte yanıtlar.

Gram Altın 400 TL’yi Geçer mi?

A1 Capital Araştırma Uzmanı Aylin Cevizci, gram altın ile ilgili birtakım analizler paylaştı. ONS altın ve dolar/TL kurunda yaşanan hareketliliğin gram altını yükselttiğini dile getiren Cevizci, ONS altında ABD’den gelen olumsuz verilerin sebep olduğu yükselişe dikkat çekti. Cevizci’nin açıklamaları şu şekilde;

“ONS altına baktığımız zaman ABD’den gelen kötü verilerden sonra fiyat hareketi yükseliyor. Bu fiyat 1,750 dolar seviyesine kadar ulaşacak durumda. Ayrıca ABD’li bir şirketin koronavirüs aşı denemesinin olumsuz sonuçlanmasıyla yükseliş trendi devam etti. 1,700 dolar ile 1,685 dolar arasındaki bandın aşağı yönde devam etmesi halinde ciddi bir destek alanı karşımıza çıkacaktır. Bu sefer de 1,800 dolar seviyesi takip edilecek. Dolar/TL hattında ise 7 TL direnci artık psikolojik bir nokta. Tüm bu fiyatlardan yola çıkarak gram altındaki 400 TL seviyesinin kritik olduğunu söyleyebiliriz. Yani ONS altın, dolar/TL kuru ve yaşanacak diğer gelişmeler, gram altındaki yükselişi destekler nitelikte olacaktır.”