Girişimci Kadınlara Kredi Veren Bankalar

Girişimci Kadınlara Kredi Veren Bankalar

Kadınlar artık işgücünde daha aktif bir şekilde rol almaya başladılar. Kadınların işgücüne daha aktif bir şekilde katılmasıyla beraber, bankaların sadece kadınları destekleyen özel kredi programları çıkmaya başladı. Bu kredi programlarıyla beraber az da olsa destek alarak kendi işlerini kurmaya çalışan girişimci kadınlar oldukça büyük başarı da elde ettiler. Bu yazıda sizlere siz girişimci kadınlara kredi veren bankalar hakkında bahsedeceğiz. Bu yazıyı okuduktan sonra kendi işinizi kurarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Abank Girişimci Kadınlar Kredisi

Pek tanınmayan bankalardan biri olan Abank, kadın girişimcilere vermiş olduğu destekle anılıyor. Abank 6 aydan başlayan ve 60 aya kadar uzanan vadelerle kadın girişimcileri destekleyen kredi ürünleri sunuyor. Buna bağlı olarak Abank’tan kredi alan kadın girişimciler oldukça uygun geri ödeme seçenekleriyle kredilerini alabiliyorlar.

Denizbank Girişimci Kadın Kredisi

Sıfırdan iş kurmak isteyen kadınlara kredi veren bankalardan biri Denizbank, 36 aya varan vadelerle 125 bin TL’ye kadar girişimci kadın kredisi verebiliyor.

Ziraat Bankası

60 aya varan vadelerle kadın girişimcilere kredi veren bankalardan biri olan Ziraatbank, 100 bin liraya kadar kredi imkanı sunabilmektedir.

Halkbankası

Halkbank, kadın girişimcilere 75 bin TL’ye kadar kredi imkanı sunabilmektedir. 48 ay vade ile verilecek olan krediden tüm kadın girişimciler yararlanabilmektedir.

Yapı Kredi Bankası

Girişimci kadınlara destek veren bankalardan biri olan Yapıkredi, kendi işini kurmak isteyen kadınlara, 36 aya kadar geri ödeme seçenekleri ile kredi imkanı sunabiliyor. Söz konusu alınacak olan kredi 100 bin TL’ye kadar çekilebilmekte olup, ayda bir, 3 ayda bir veya 6 ayda bir şeklinde ödenebiliyor. Banka, kredi ödemelerine 3-6-9-12 ay daha geç başlamanızı da sağlayabiliyor.

 

[ilgiliMakale icerik_id=”927″]

Bankalardan girişimci kadın kredilerini aldıktan sonra, işinizi kurup düzenli bir ödeme planıyla borçlarınızı ödemeye başlayabilirsiniz. İlgili banka, borçlarınızı 3-6-9 ay erteleyebiliyor ve kredi borçlarınızı daha geç ödemeye başlamanızı sağlayabiliyorlar. Girişimci kadın kredisi çeşitli bankalar tarafından oldukça uzun vadeli olarak alınabilir, girişimci kadın kredileri, ihtiyaç kredileri kapsamında değerlendirildiği için genel olarak en fazla 60 ay (5yıl)’a kadar verilebiliyor.