Genel Müdür Ne Kadar Maaş Alıyor? Temmuz 2020 İtibariyle Zamlı Emekli Genel Müdür Maaşları Ne Kadar Oldu?

Temmuz 2020 zammıyla birlikte genel müdür maaşları belli oldu. Dün açıklanan Haziran enflasyon rakamlarına göre genel müdür maaşı ortalama 13.890 liraya yükseldi. Emekli genel müdür maaşı ise 8.900 lira dolaylarında. Devlet kurumlarında çalışanların maaşları bu şekilde değişirken özel sektördeki genel müdür maaşları da merak ediliyor. Ancak özel şirketlerdeki maaşlar firmanın büyüklüğü başta olmak üzere genel müdürün deneyimine göre değişebiliyor.

Genel Müdür Maaşı Kaç Lira Oldu?

Genel müdür aylığı 13.130 lira civarında ödeniyordu. Temmuz zammıyla beraber bu rakam 13.890 liraya yükseldi. Öte yandan ¼ kademesinde hizmet veren genel müdüre ödenecek miktar da yine 13.890 lira olacak. Ancak eşi çalışmayan ve 0-6 yaş arasında çocuğu bulunanların maaşları da yeni zam oranına göre hesaplanacak.

Genel müdür kademesine yükselmek için öncelikle 4 yıllık lisans eğitiminin tamamlanmış olması gerekiyor. Ayrıca genel müdür olmak isteyenler mesleki açıdan kendini geliştirmiş olmalıdır. Ciddi bir disiplinle çalışmak zorunda olan genel müdürler ekonomi konusunda da bilgi sahibi olmalıdır. Ekonomiyi takip eden ve gerektiğinde kriz yönetebilen kişiler çalıştıkları kurumla ilgili tüm detaylara sahip olabilen kişilerdir. Son olarak genel müdürler firmayı ya da şirketi ileriye götürebilecek fikirler üretebilmelidir.