Garanti Bankasına Konut Kredisi Faiz Oranı Güncellendi! Garanti BBVA Ev Kredisi Faizi Ne Kadar Oldu?

Bankalardaki faiz indirimleri devam ediyor. Özel bankalar arasında devam eden rekabet bugün itibariyle Garanti BBVA’da konut kredisi faizlerinin düşmesini sağladı. Konut sahibi olmak isteyenlerin merak ettiği en düşük konut kredisi hangi bankada sorusunun yanıtları araştırılırken bugün Garanti BBVA’dan bir faiz güncellemesi haberi geldi. Garanti BBVA daha önce yüzde 1,02 olarak sunduğu konut kredisi faiz oranını düşürdü.

Garanti BBVA Yeni Konut Kredisi Faiz Oranı

Yüzde 1,02 olarak sunulan Garanti BBVA konut kredisi faiz oranı artık yüzde 0,99 olarak uygulanacak. Bu faiz oranına göre 100 bin TL’lik kredi için 120 ay vadede aylık taksit tutarı 1,427 TL olacak.

En Düşük Konut Kredisi Faizi Hangi Bankada?

Konut kredisi almak isteyenler en düşük faiz oranlarını araştırıyor. Bu konuda ilk olarak Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankasının sıfır konutlar için yüzde 0,79 faizle kredi imkanı sağladığı görülüyor. 2. el konutlarda ise 60 ay vadede yüzde 0,84 faiz oranıyla İNG Bank üzerinden konut kredisi alınabilir.

Günümüzdeki kamu çalışanlarına özel 2. el konut kredisi faiz oranı yüzde 0,79 ile Türkiye Finans Katılım tarafından sunulmaktadır. Sadece kamu çalışanlarının başvurabileceği bu krediye alternatif olarak kamu bankaları tercih edilebilir.

Konut kredisi faiz oranları belirli dönemlerde indirimli olarak sunulmaktadır. Bankalar arasındaki rekabet nedeniyle devam eden bu indirim haberlerine ulaşmak için sitemizi güncel olarak takip edebilirsiniz. Ekonomikredi.com her zaman en uygun kredi konusunda vatandaşları bilinçlendirmeye devam eden kapsamlı bir platformdur.