Evde Bakım Parası Yarın mı Yatacak? 11 Mayıs Evde Bakım Parası Sorgulama Sayfası

Evde bakım maaşı bugün yattı mı? 10 Mayıs evde bakım parası sorgulama nasıl yapılır? Vatandaşlar bugün ilgili soruların yanıtlarını merak ediyor.

Evde bakım maaşı, Aile Bakanlığı tarafından yatırılan ve evde engelli bakımı yapanlara destek olmak amacıyla sunulan bir ödenek olarak biliniyor. Her yıl memur maaş kat sayısı ile zamlanan evde bakım maaşı 2020 Ocak ayında yüzde 5,49 oranında zamlanmış ve 1,460 TL’ye yükselmişti. 2019 yılında evde bakım maaşı 1,384 TL olarak aktarılıyordu.

Evde bakım parası illere göre yatırılıyor. Bakanlık bu konuda il sıralamasını da paylaşarak her gün bakım parası yatan illeri açıklıyor. Bizler de evde bakım parası yatan iller listesini güncel olarak sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Evde Bakım Parası Ne Zaman Yatar?

Evde bakım parası genelde her ayın 10. günü itibariyle hesaplara aktarılıyor. Ancak bugün Pazar olduğu için iş günü olan 11 Mayıs 2020 itibariyle evde bakım parasının hesaplara aktarılacağı düşünülüyor. Vatandaşların bu süreçte güncel olarak sitemizi takip etmesi yeterlidir. Talep edenler aşağıda paylaşacağımız evde bakım parası sorgulama hizmetlerinden de yararlanabilir.

E-Devlet Evde Bakım Parası Sorgulama Sayfası

E-devlet üzerinden ücretsiz sorgu yapabilirsiniz. Bu işlem için e-Devlet’e giriş yapmalı ve arama kısmına ‘evde engelli bakım parası’ yazmanız yeterlidir.

Bakım maaşını Ziraat Katılım’dan alan vatandaşlar da 1 SMS ücreti ödeyerek sorgulama yapabilir. Herhangi bir telefondan BAKIYE yazarak 4747’ye mesaj gönderdikten sonra detaylı bilgiler tarafınıza ulaştırılacaktır.

E-DEVLET EVDE BAKIM PARASI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN