Evde Bakım Maaşına Zam Geliyor! 3 Temmuz 2020 Enflasyon Oranlarına Göre Evde Bakım Aylığı Ne Kadar Olacak?

Evde bakım maaşı Temmuz zam oranları yarın belli olacak. 2020 Temmuz evde bakım maaşı yatan iller listesi de şimdiden merak konusu. Peki, evde bakım aylığı ne kadar olacak? Evde bakım maaşına ne kadar zam gelecek? Evde bakım maaşı tahmini zam oranları haberimizin devamında.

Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Olacak?

Evde bakım maaşı, memurlara yapılacak zam oranıyla beraber güncellenecek. Çünkü evde bakım aylığı memur maaş kat sayısına göre Aile Bakanlığı tarafından sunulan bir destek. Öte yandan 2020 Ocak ayında 5,49 oranında zamlanan evde bakım aylığı 1,384 liradan 1,457 liraya yükselmişti. Yarın yapılacak zam ile beraber tahmini olarak bakım aylıkları 1,520 liraya çıkacak.

Temmuz Evde Bakım Ödemeleri Ne Zaman Başlayacak?

Temmuz 2020 evde bakım maaşı ödemeleri 10. gün itibariyle yatırılmaya başlanacak. İl il yatırılan bakım aylıklarıyla ilgili sitemizi güncel olarak takip etmeniz yeterli.

Evde Bakım Maaşı Nasıl Sorgulanır?

Engelli evde bakım maaşı ücretli ve ücretsiz olarak sorgulanabiliyor. Ücretsiz sorgulama yapmak için e-Devlet girişinin ardından arama kısmına ‘evde bakım ödeme’ ya da ‘engelli evde bakım ödeme bilgileri sorgulama’ yazmanız yeterlidir.

SMS ile evde bakım maaşı sorgulamak isteyenler ise bu desteği Ziraat Katılım Bankası üzerinden almak zorunda. O halde Ziraat Katılım Bankasından evde bakım maaşını alan vatandaşlar BAKIYE yazıp 4747’ye mesaj göndererek sorgulama sürecini başarılı bir şekilde tamamlayabiliyor. Ancak bu işlem 1 SMS ücreti dahilinde operatörünüz tarafından ücretlendiriliyor.