Evde Bakım Maaşı Zamlanıyor! Temmuz 2020 Evde Bakım Aylıkları Ne Kadar Olacak?

Aile Bakanlığı tarafından her ay engelli vatandaşların ihtiyaçlarını karşılaması için aktarılan evde bakım maaşı Temmuz’da zamlanacak. Memur ve emeklilere yapılacak Temmuz zammını araştıran vatandaşlar en net yanıtları, Haziran enflasyon rakamlarından sonra bulabilecek. Bununla beraber evde bakım maaşına zam gelecek mi, evde bakım aylığı Temmuz 2020 ne kadar olacak, Temmuz evde bakım maaşı ne kadar olacak gibi soruların yanıtları da merak ediliyor. Ekonomikredi.com olarak yeni evde bakım maaşlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Temmuz 2020 Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Olacak?

2020 Ocak döneminde memur maaşlarına yüzde 5,49 oranında zam yapılmıştı. Bu süreçte 2019 yılında 1,384 TL olan evde bakım maaşı 1,457 liraya yükselmişti. Aynı şekilde enflasyon rakamlarına göre zamlanacak olan memur maaşlarıyla beraber evde bakım maaşı da artacak. Yaptığımız incelemelere göre en düşük evde bakım maaşının 2020 Temmuz itibariyle 1,524 TL olması bekleniyor.

Evde Bakım Maaşı Sorgulama

Her ayın 10. günü itibariyle hesaplara yatırılan evde bakım aylığı Temmuz döneminde de 10 Temmuz 2020 Cuma itibariyle hesaplara il il aktarılacak. Vatandaşlar hem Haziran hem de Temmuz dönemine ait evde bakım aylığı sorgulama işlemlerini e-Devlet üzerinden yapıyor. Ancak bizler de il il yatırılan bakım maaşlarıyla ilgili güncel listeyi sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Evde bakım maaşı sorgulama yapmak isteyenler e-Devlet girişi yaptıktan sonra arama kısmına ‘engelli evde bakım ödeme bilgileri sorgulama’ yazarak doğrudan Bakanlık sayfasına ulaşabilir. Ya da aşağıdaki linkten sorgulama sayfasına erişebilirsiniz.

E-DEVLET EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

E-Devlet evde bakım maaşı sorgulamak isteyenlerin yanı sıra bu desteği Ziraat Katılım Bankasından alan vatandaşlar SMS ile sorgulama yapabiliyor. Fakat bu işlem için operatörler 1 SMS ücreti tahsil ediyor.

SMS ile evde bakım maaşı sorgulamak için BAKIYE yazmalı ve 4747’ye mesaj göndermelisiniz.