Evde Bakım Maaşı Alanlar 1000 TL Pandemi Desteğinden Yararlanabilecek mi?

Evde bakım parası, her ay engelli vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla veriliyor. Aile Bakanlığı tarafından sunulan evde bakım destekleriyle ilgili vatandaşlar Haziran’da sosyal yardım alıp alamayacağını merak ediyor.

2020 Haziran evde bakım parasının yatırılmasına sayılı günler kala, 1000 TL sosyal destek başvurusu yapan vatandaşlar bazı soruların yanıtlarını merak etmeye başladı. Aile Bakanlığı kapsamlı bir açıklama yapmazken sosyal destek başvuruları da devam ediyor. 1. ve 2. fazla 4,4 milyon haneye 1000’er TL destek sunan Bakanlık, 3. faz kapsamında da başvuruları e-Devlet üzerinden alıyor.

Evde Bakım Parasıyla Beraber 1000 TL Sosyal Yardım Destekleri Ne Zaman Verilecek?

Evde engelli bakım maaşı alan vatandaşlar da artık 1000 TL pandemi parası desteğine başvurabiliyor. Bu kapsamda ödemelerin ne zaman yapılacağına dair net bir bilgi paylaşılmadı.

2020 Haziran Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatacak?

Evde bakım parası ne zaman yatacak, Haziran evde bakım maaşı ne zaman yatırılacak gibi soruların yanıtları daha önceki aylara bakılarak verilebiliyor. Aile Bakanlığı her ayın 10. gününden itibaren evde bakım maaşını hesaplara yatırılıyor. Mayıs 2020 döneminde de evde bakım maaşı yatan iller listesi tamamlandı. Vatandaşlar şimdi Haziran evde bakım aylığı için gün sayıyor. Ayrıca e-Devlet üzerinden maaşın yatıp yatmadığı da sorgulanabiliyor.

Evde Bakım Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Evde engelli bakım maaşı sorgulamak isteyenler e-Devlet girişi yaptıktan sonra arama kısmına ‘evde engelli bakım’ yazarak detaylı bilgilere ulaşabiliyor.