Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar Listesi! Kolay Kredi Kartı Veren Banka ve Uygulamalar

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar merak ediliyor. Yine bu süreçte ev hanımları kredi kartı alabilir mi ya da ev hanımlarına kolay kredi kartı veren bankalar hangileri gibi soruların yanıtları da haberimizin devamında.

Günümüzde sadece çalışanlar değil ev hanımları da kredi kartı alabiliyor. Elbette bu süreçte ev hanımlarının gelirini belgelemesi gerekiyor. Ya da ipotek göstererek kredi kartı başvurusu veya ihtiyaç kredisi başvurusu yapabiliyor. Aynı zamanda kredi skorunun yüksek olması da kısa sürede kredi kartı çıkarılabileceğinin bir göstergesi olarak kabul ediliyor. Ülkemizde faaliyet gösteren bankaların tamamı KKB risk raporu yani kredi notu üzerinden hizmet vermektedir. Kredi puanı düşük olanlar kredi kartı alamazken, yüksek puana sahip olanlar belirli bir limite kadar taleplerini karşılayabiliyor.

Ev Hanımlarına Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Listesi

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar Yapı Kredi, ING, Akbank ve Garanti BBVA olarak sıralanıyor. Bu bankalara yapılacak başvurularda gelir belgesi sunulmak zorundadır. Kredi kartı ekstresinin ödenmemesi halinde her bankada olduğu gibi bu bankalarda da önce idari takip sonra yasal takip süreci başlatılmaktadır.

Kredi kartı limiti de merak edilen konular arasında. İlk olarak bankalar gelir durumuna göre belirli limitlerde kredi kartı açabiliyor. Düşük gelire sahip olanlar genelde 1000 TL limitli kredi kartı alabiliyor. Daha yüksek gelirlerde ise limit artmaya devam ediyor.