Ev Hanımlarına İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Hangileri? Ev Hanımları Kredi Kullanma Şartları Neler?

Ev hanımlarına kredi veren bankalar son zamanlarda merak ediliyor. Elbette ev hanımları kredi alma şartları da araştırılıyor. Günümüzdeki pek çok banka ev hanımlarına kredi verirken bazı şartlara göre hareket ediyor. Öncelikle ev hanımlarının SGK’ya bağlı olarak çalışmaması halinde kredi çekebileceği unutulmamalı. Kredi çekmek için de en önemli şart, kredi taksit ödemelerinin yapılabileceğini gösteren gelir belgesi. Ev hanımları bu süreçte kendi adına kayıtlı bir ipotek göstererek bankalardan kredi talep edebiliyor. Ayrıca ortak tapulu bir ipotek var ise eş rızası ile yazılı belgeyi bankaya sunarak yine kredi alabilirsiniz. Peki, ev hanımlarına hangi bankalar kredi veriyor?

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Listesi

Ev hanımlarına özel ihtiyaç kredisi veren pek çok banka bulunuyor. Bu süreçte faiz oranları da bankadan bankaya değişebiliyor. CEPTETEB başta olmak üzere N Kolay Kredi, Yapı Kredi, İNG Bank, Akbank ve İş Bankası üzerinden ev hanımları kredi alabiliyor. Bu banka ve uygulamaları daha önce kullanan ve hizmet almış olan ev hanımları mobil bankacılık seçeneği üzerinden hızlıca kredi başvurusunu da yapabiliyor. Yani daha önce gelir belgesi sunmuş olan ev hanımları, uygun faiz oranları üzerinden başvurularını gerçekleştirebiliyor.

Ev Hanımları Kredi Kullanım Şartları

Ev hanımları kredi başvurusu yapmadan önce bazı şartları yerine getirmek durumunda. Daha önce idari ya da yasal takibe girmemiş olması gereken ev hanımları, kredi taksitlerini ödeyebileceğini kanıtlamalıdır. Yani belge sunmak durumundadır. İpotek verecekse eş rızasının yazılı beyanını da bankaya sunmalıdır.