Ertelemeli İkinci El ya da Sıfır Taşıt Kredisi Almak İstiyorum Diyenler için En Uygun Faizle Kredi Veren Bankalar Listesi

Düşük faizle taşıt kredisi almak istiyorum diyenler günümüzde birbirinden farklı kampanyalarla karşılaşıyor. Bankalardaki faiz oranları düşerken bu süreç hem özel hem de kamu bankalarında devam ediyor. Üstelik sadece sıfır araçlar için değil, ikinci el araçlar için de vatandaşlar düşük kredili seçenekleri merak ediyor. Ekonomikredi.com olarak 2. el ve 0 km araç almak isteyenler için banka banka taşıt kredisi faiz oranlarını sizler için sıralıyoruz.

2020 Taşıt Kredisi Faiz Oranları Ne Durumda?

İkinci el ya da sıfır taşıt kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar Mayıs ayında faiz oranlarının düştüğünü görebiliyor. Buna ek olarak birçok banka kampanyalar başlatarak vatandaşlara düşük faizle kredi vermeye devam ediyor. Ayrıca katılım bankaları da bu sürece dahil olurken yeni faiz oranlarını da açıklamayı sürdürüyor.

Katılım Bankalarında En Düşük Taşıt Finansman Oranları

Taşıt finansmanı için katılım bankalarını tercih edecek olanlar ilk olarak Kuveyt Türk Katılım Bankasına müracaat ediyor. Bankanın sunduğu finansmanda yüzde 0,80 kâr payı oranı uygulanırken 30 bin TL için aylık taksit tutarı 36 ay vadede 989 TL oluyor. Kredide uygulanan toplam masraflar ise 2,776 TL.

Kuveyt Türk Katılım, Sağlam Destek Finansmanı adını verdiği bu krediyle yüzde 0,80 faiz oranıyla taşıt kredisi sunmayı sürdürüyor.

Tüm Bankaların 2020 Yılı Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Görüldüğü üzere katılım bankaları arasında en düşük finansman Kuveyt Türk Katılım tarafından sunuluyor. Aşağıda tüm bankaların taşıt kredisi için uyguladıkları faiz oranlarını görüntüleyebilirsiniz;

  • İş Bankası 2020 Mayıs ayı taşıt kredisi faiz oranı yüzde – 0,92
  • İNG Bank 2020 Mayıs ayı taşıt kredisi faiz oranı yüzde – 0,86
  • TEB 2020 Mayıs ayı taşıt kredisi faiz oranı yüzde – 0,94
  • Türkiye Finans Katılım Bankası 2020 Mayıs ayı taşıt kredisi faiz oranı yüzde – 0,87
  • Halkbank 2020 Mayıs ayı taşıt kredisi faiz oranı yüzde – 0,94
  • Vakıfbank 2020 Mayıs ayı taşıt kredisi faiz oranı yüzde – 0,96
  • Ziraat Bankası 2020 Mayıs ayı taşıt kredisi faiz oranı yüzde – 0,96
  • ICBC Turkey Bank 2020 Mayıs ayı taşıt kredisi faiz oranı yüzde – 0,95

Bu bankalar 2020 yılında en düşük taşıt kredisi veren bankalar olarak sıralanıyor. Yani yüzde 1’in altında araç kredisi almak isteyenler bu bankalara başvuru yapabilir.