Engellilere Kolay Kredi Veren Bankalar

Hemen her kulvarda ve alanda özel alaka ve ödün göstermek zorunda olduğumuz engelli fertlere Devlet İdareyicilerinin ve Kanun koyucuların da gayretleri ile kredi ihtimalleri sağlanmaktadır. Bankalarda bu mevzuda yaptıkları kampanyalar ile Engellilere  kolay kredi veren bankaları tanımlamakta ve bununyolunu açmaktadırlar. Engelli fertler bazı projeleri için bankalardan kredi dayanağı almaktadırlar. Şimdi Bankaların bu mevzularda yaptığı kampanyalara kısaca göz atalım.


Engellilere Kolay Kredi Veren Bankalar

Engellilere başta devlet bankaları olmak üzere hemen hemen tam bankalar kredi imkânı sunmaktadır. Bankaların dışında Kosgeb tarafından da engellilere müteveccih olarak bazı kampanyalar yapılmakta ve kredi ihtimalleri sağlanmaktadır. Kosgeb Engelli Kredileri genel olarak düşük veya hiç faizsiz veya uzun geri ödemesi olan kredi cinslerinden olduğundan seçim nedeni olmaktadır.

 

Devlet Yardımli bankalardan olan Halkbank engelli kredisi başvuruları bankaya direk giderek, mobil şubeden , internet bankacılığından Millet Diyalog ile telefon üzerinden yapılmaktadır. Engelli Kredisinde 60 aya kadar taksitlendirme olanağı bulunmaktadır. Aktüel faiz oranlarının yanında Millet Bankası yaptığı Engelli Kredi Kampanyaları ile de zaman zaman cazip kredi avantajları sağlamaktadır. Benzer biçimde Ziraat Bankası Engelli Kredi Kampanyaları için Bu irtibatı ziyaret ediniz.

 

Vakıfbank engelli kredisi müracaatları da aynı biçimde Millet Bankası ile eş özellikler taşımaktadır. Engelli ücreti alan fertler aldıkları ücretler oranında kredi kullanabilmektedir. Engelli fertlere ödenen ücretler oranında sürükleyeceğiniz kredi ölçüyü alakalı banka tarafından hesaplanarak taksit rakamına bağlı olarak hesaplanmaktadır. Engelli ücretlerini Vakıfbank Şubelerinden alanlar engelli kredisi kullanmakta azıcık daha avantaj sahibidir. Hem kullandıkları kredinin taksitleri otomatik olarak ücretlerinden kesilir hemde kredi kullanımında ücretlerini aldıkları bankanın avantajlarından faydalanabilirler.

 

[ilgiliMakale icerik_id=”989″]

 

Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü engelli kredisinden faydalanmak için ise Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü şubelerinden engelli ücreti almanız sizlere avantaj sağlayacaktır. Engelli Kredisini Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü Şubelerinden almak isteyenler ücretini aldıkları şubeye müracaat etebilir. Engelli ücretleri oranında kredi kullanabilen engelli yurttaşlar aldıkları ücret çok yüksek olmadığı için çok fazla bir temenni içine girmesinler. Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü online servisleri veya şubelerinden ayrıntılı bilgilere ulaşılabilir.

Engelli Kredisi Nasıl Hesaplanır ?

 

Engelli Kredisi Hesaplamada ana unsur engelli ücretinin ölçüyüdür. Engelli ücreti alanlar kredi kullanacakları için öbür kazançları yok ise bu kazanç üzerinden kredi ölçüyü tanımlanır. Engelli ücreti haricinde kazancını kanıtlayanların alacağı kredi ölçüyü ise muhtelif etmenlere bağlıdır. Banka Kredi Anekdotu, kazanç vaziyeti vb. bir çok faktör kredi ölçüsünü tanımlama rol alır. Başka bir kazancı olmayan yalnızca Engelli Ücreti olanlara verilecek kredi ölçüsünde ana kriter engelli ücreti ile beraber kredinin vade süresi olacaktır. Vasati 1000 TL engelli ücreti  alan bir ferdin alacağı kredi ölçüyü buna göre tanımlanacaktır. Engelli kredilerinde öbür uygulanan harcayıcı kredileri gibi faiz oranları aynı da olabilir daha uygunda olabilir. Bu mevzuda aktüel kampanyaları takip etmek engelli ücreti alınan bankalara sormak manalı alternatifler arasında yer almaktadır.

Engelli Ev Kredisi Hesaplama

Hemen herkes gibi engelli olanlarında hayalinde konut ve ev sahibi olmak vardır. Ev Kredilerinin en büyük avantajı uzun vadeli ve düşük faiz oranına sahip kredi cinsleri olmasıdır. Zaman Zaman Engellilere Sıfır Faizli konut kredisi ihtimalleri ile devlet destekli kredi ihtimalleri sağlanmaktadır. Engelli Kredi Hesaplama taşıtları için sitemizin ana sayfasında bulunan hesaplama araçlarından faydalanabilirsiniz.

 

Ülkemizde Bir çok insanı konut sahibi yapan TOKİ yaptığı evlardan engelli yurttaşlar için kontenjan ayırarak onlarında ev sahibi olmaları için yardım saplamaktadır.Toki aracılığı ile yapılacak olan evlardan faydalanmak isteyen engelli yurttaşlar genellikle Ziraat Bankası veya Millet Bankaları aracılığı ile başvuru operasyonlarını yapmaktadır.

Engelli Vasıta Kredisi Hesaplama

Engelli Bireyler için sosyal devlet anlayısşı gereği  onların yaşamını basitleştiren bir ekip basitlikler ve tertip etmeler bulunmaktadır. Bunlardan birisi de ÖTV Özel Tüketim Aidatı ödemeden taşıt almaktır. Engellilere müteveccih olarak uygulanan bu tertip etmede  1.6 motor eforu aşırısı vasıtalar alınamaz. Taşıt alındıktan sonra 5 sene içinde yeni indirimden faydalanamaz. Bu indirim ikinci el vasıtalarda uygulanmaz. Engelli Vasıta Kredisi Hesaplamasında banal taşıt kredisi gibi aktüel faiz oranları uygulanmaktadır. Engelli ücretleri veya ek kazançları ile alınacak vasıtalar için engelli ücreti alınan banka veya bir başka bankaya başvuru edilebilir. Engelli Vasıta Kredisi için yapılacak olan kampanyalar da faiz oranları duyurulmaktadır.

 

Engellilere Kolay Kredi Veren Bankalar mevzusunda hazırladığımız yazımızın sonuna geldik. Engelli Kredileri ile alakalı yazılarımız devam edecek. Yeni soyulan Memurların Kredi Kullanmaları  hakkındaki yazımıza bu iletişimden erişebilirsiniz. Engelli Kredileri hakkında sormak istediğiniz mevzularda yorum bölümünden yararlanabilirsiniz.Uzman takımımız sizlere en kısa zamanda dönüş yaparak dayanakçı olacaktır.