En Yüksek Mevduat Faizini Hangi Banka Veriyor? 32 Günlük Tüm Bankaların Güncel Faiz Oranları

Mevduat faizi oranları bankadan bankaya göre değişiklik gösteriyor. 32 günlük vadede yıllık faiz oranı kimi bankada %10 olarak müşterilerine sunulurken kimi bankada bu oran %6 olarak sunuluyor. Vadeli Mevduat Hesabı ürünüyle ana para üzerinden faiz kazancı hizmet veren bankalar, standart faiz oranları dışında yaptıkları kampanyalara ve kişiye özel faiz oranlarıyla standartların üzerinde faiz imkanı da sunuyor. Bu sebeple vadeli mevduat üzerinden faiz kazancı elde etmek isteyen kişilerin bankaların yaptığı kampanyaları takip etmesi gerekiyor.

Burgan Bank %10 Yıllık Faiz Oranı Uyguluyor

Ülkemizde faaliyet gösteren bankalar arasında bulunan Burgan Bank, 32 gün vadede yıllık faiz oranı olarak müşterilerine %10,00 faiz seçeneği sunuyor. Dijital Mevduat Hesabı ürünü ile verilen bu faiz oranı ile Burgan Bank en yüksek faizi veren banka olarak biliniyor. Burgan Bank’ın kazançlı faizinden yararlanmak isteyen kişilerin internet bankacılığı aracılığıyla Dijital Mevduat Hesabı açması gerekiyor.

Burgan Bank’tan sonra en yüksek mevduat faizi uygulayan bankalar yıllık %9,00 faiz oranı ile Fibabanka ve Odeabank oluyor. Fibabanka Kiraz Hesap ürünü ile Odeabank da Oksijen Hesap ürünü ile müşterilerine yüksek mevduat faizi uyguluyor. Odeabank ve Fibabanka’yı %8,75 yıllık mevduat faiz oranı ile Vakıfbank takip ediyor. Vakıfbank bu mevduat faizini Arı Hesap ile veriyor.

Cepteteb Marifetli Hesap ve HSBC de Modern Hesap ile müşterilerine yıllık %8,50 mevduat faizi sağlıyor. Bu bankaların ardından en yüksek mevduat faizini veren bankalar %8,25 yıllık faiz oranı ile Şekerbank Avantajlı e-mevduat Hesabı ve %8,24 mevduat faizi ile Albaraka Katılım Hesabı oluyor.

Ziraat Bankası Vadeli TL Mevduat Hesabı ve Garanti BBVA Hoş Geldin e-vadeli Mevduat Hesabı ile yıllık %8,00 mevduat faizini müşterilerine sunuyor. QNB Finansbank Çift Sarılı Hesap ve Halkbank da e-mevduat Hesabı ile %7,50 mevduat faizi uyguluyor.