Notice: Undefined offset: 0 in /home/u9431246/public_html/wp-content/themes/birfinans/api/currency.php on line 5

Notice: Undefined offset: 0 in /home/u9431246/public_html/wp-content/themes/birfinans/api/currency.php on line 6

Warning: array_unique() expects parameter 1 to be array, null given in /home/u9431246/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/admin.config.php on line 10

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/u9431246/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/admin.config.php on line 10
En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar – Ekonomi, Finans, Doviz Kuru ve Kredi Hesaplama
 • AMERIKAN DOLARI
  7,4184
  % 0,08
 • € EURO
  9,0074
  % -0,03
 • £ POUND
  10,1416
  % -0,03
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  240261,268
  % -0,49

En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Abone ol
En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Günümüzde hemen her bireyin acil nakit paraya ihtiyacı olabiliyor ve zor duruma düşebiliyor. Bu gibi durumlarda başvurduğumuz ilk seçenek genelde banka kredileri oluyor. Banka kredileri uygun vadeli ve faiz oranı ile olursa ödemesi de gayet iyi oluyor. Çünkü arkadaşımızdan aldığımız 5 bin liralık borcu 5 senede ödemek istemeyiz. Bu açıdan bankaların uygun faiz ve uygun vade oranları çok önemlidir. Peki En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar hangileridir?

Bankalar gelirini resmi olarak kanıtlayabilen her bireye kredi verebilmektedir. Ancak ev hanımları, freelance olarak çalışan bireyler gibi gelirini kanıtlayamayan bireyler kredi almakta epey zorlanıyor. Bu açıdan sizlerde bankalardan kredi alabilmek istiyorsanız gelirinizi kanıtlamanız gerekiyor. Gelirinizi kanıtladıktan sonra ise en uygun faiz ve vade oranını sunan bankaya sıra geliyor. Kredi notunuz yüksekse büyük ihtimalle her bankadan kredi alabilirsiniz. Ancak düşük kredi notuna sahipseniz kredi bulmanız biraz zor olacaktır.

En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2019

Vakıfbank

Türkiye’nin en büyük devlet bankalarından biri olan Vakıfbank düşük faizle ihtiyaç kredisi veren bankalardan biridir. Vakıfbank ile yıllık yüzde 1,25’ten başlayan oranlarla ihtiyaç kredinizi alabilirsiniz. İhtiyaç kredisi için Vakıfbank tarafından belirlenen maksimum vade süresi 60 ay yani 5 yıldır.

Ziraat Bankası

Türkiye’nin en eski bankalarından biri olan Ziraat Bankası da müşterilerine uygun faiz oranlarıyla kredi imkanı sunmaktadır. Ziraat Bankasının müşterilerine sunduğu İhtiyaç kredisi faiz oranı 2019 yılı için aylık %1,35 olup, toplam vade süresi ise 60 ay olmaktadır.

Halkbank

Halkbank müşteriye kişiye özel ihtiyaç kredisi faiz oranı sunmaktadır. Eğer maaşınızı halkbanktan alıyorsanız yıllık %1,20 aylık bazda ise %0,10 daha düşük orandan yararlanırsınız. Halkbank maaş müşterilerine aylık 1,25, diğer müşterilerine ise aylık 1,35 oranından kredi imkanı sunmaktadır.

QNB Finansbank

Geçtiğimiz yılda Qnb firmasının hisselerini satın almasıyla ortak olan Finansbank, aylık 1,29 orandan müşterilerine kredi sunmaktadır. QNB Finansbank üzerinden 60 aya varan vadelerle kredi çekebilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Nasıl Çekilir ?

İhtiyaç Kredisi, tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamak için bankaların çıkarttığı özel kredi ürünleridir. İhtiyaç kredileri maksimum 60 ay vade ile verilmekte olup, gelire göre limiti bulunmaktadır. Daha önce ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmamış bireyler ihtiyaç kredisi nasıl alırım diye merak içindeler. Bu yazıda sizlere ihtiyaç kredisi nasıl çekilir? hakkında detaylı bilgi vermeye çalışacağız.   İhtiyaç Kredisi Nasıl Alırım İhtiyaç Kredisi Şartları Nelerdir? İhtiyaç kredisi almak için belli şartlar

İlgili İçerik

En Uygun İhtiyaç Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Alacağınız kredinin ne kadar taksidi olduğunu öğrenmek istiyorsanız yapmanız gereken işlem çok basittir. Öncelikle aldığınız kredi tutarını, toplam aylık faiz oranı ile vade ay sayısının çarpılmanız gerekmektedir. Örneğin 50 bin TL ihtiyaç kredisi aldınız diyelim, krediyide aylık %1,20 orandan 60 ay vadeli olarak aldınız. Bu durumda 60 ay ile 1,20’yi çarptığımızda sonuç 72 olarak çıkmaktadır. Yani borcunuzun yüzde 72’si kadar faiz ödeyeceksiniz demek oluyor bu. 50 bin TL’nin yüzde 72’si 36 bin TL ettiğine göre toplam geri ödeme tutarınız 86 bin TL olacaktır. Bu rakamı 60 aya bölerek aylık kaç TL ödemeniz gerektiğini kolayca bulabilirsiniz.

En Uygun İhtiyaç Kredisi Ziraat Mı Veriyor?

En uygun ihtiyaç kredisinden kastınız faiz oranı ise Ziraat bankasından daha düşük oranlarda kredi veren bankalar bulunmaktadır. Dolayısıyla Ziraat Bankası en düşük faizle kredi veren banka değildir. Ancak faiz ve vade süreleri göz önünde bulundurulduğunda en uygun oranları verdiği söylenebilir. En uygun ihtiyaç kredi hesaplama işlemini yukarıdaki metne bakarak kolayca yapabilirsiniz. İşlem bittiğinde aylık ödemeniz gereken tutarı öğrenip size uygunluğunu değerlendirdikten sonra en uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar 2019 için başvuruda bulunabilirsiniz.

Önemli Uyarı

En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar araştırması yaptığınızda bulduğunuz bankanın herkese aynı oranda kredi verdiğini sanmayınız. Her banka kredi notuna ve başka özelliklere bakarak herkese farklı oranlar sunabilir.