En Düşük Konut Kredisi Faiz Oranları Güncellendi! 2020 Düşük Faizle Konut Kredisi Veren Bankalar Listesi

Merkez Bankasının faiz kararını açıklamasının ardından kredi kampanyaları art arda açıklanmaya başlandı. Kamu bankalarında hali hazırda düşük olan konut faizleri artık özel bankalar tarafından da güncelleniyor. Ayrıca Katılım Bankaları da konut kredisi faiz oranlarında adeta yarışa girdi. Mayıs ayı en düşük konut kredisi hangi bankada sorusunun yanıtı haberimizin devamında.

En Düşük Konut Kredisi Hangi Bankada?

Konut kredisi faizleri düşmeye devam ederken en düşük kâr payı oranı Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından sunuluyor. Kamu çalışanlarına özel konut kredisi kampanyası başlatan Türkiye Finans, yüzde 0,79 kâr payı oranıyla kredi veriyor. Ayrıca konutun ekspertiz değerinin yüzde 80’i için sunulan finansman için 120 ay vade seçeneği yer alıyor.

İNG Bank Konut Kredisi Faiz Oranları

En düşük konut kredisi veren bankalar arasında İNG de yer alıyor. İNG Bank tarafından daha önce yüzde 0,99 faiz oranıyla sunulan konut kredisi artık yüzde 0,84 faizle veriliyor. 60 ay vade ile yüzde 0,84 faizli konut kredisi alınabildiği gibi 120 ay vadede faiz oranı yüzde 0,89 olarak uygulanıyor.

ICBC Bank Turkey’den Konut Kredisi Kampanyası

Bugün ICBC Bank Turkey, konut kredisi faiz oranlarında indirime gittiğini ve yeni bir kampanya başlattığını duyurdu. Yapılan güncellemeyle beraber yüzde 1,05 olan konut kredisi faizi artık yüzde 0,97 olarak sunulacak. 120 ay vadeli alınabilecek bu kredi, konutun ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar verilecek. Esnek ödeme seçenekleri sunan bankanın geri ödeme planı da tüketiciler tarafından oluşturulabilecek.

Tüm Bankaların Mayıs 2020 Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut kredisi almak isteyenler için tüm bankaların Mayıs 2020 konut faiz oranları aşağıdaki gibi sıralanıyor;

  • İNG Bank – yüzde 0,84
  • Kuveyt Türk – yüzde 0,86
  • Albaraka Türk – yüzde 0,88
  • Türkiye Finans – Yüzde 0,89
  • Vakıf Katılım – yüzde 0,89
  • Yapı Kredi – yüzde 0,89
  • Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası – yüzde 0,94
  • İş Bankası – yüzde 0,95

Başvuru sırasında tüketicilerin tapu belgesi, kimlik belgesi ve gelir belgesiyle bankalara başvurması yeterli. Ayrıca tüketicilerin kredi skoru da bu kredi için önemli. Satın alınacak konut banka tarafından ipotek edilse de daha önceki banka çalışmalarınız her banka tarafından kontrol edilerek kredi onayı sunuluyor