En Düşük Konut Finansmanı Hangi Bankada? Haziran 2020 Yeni Konut Kredisi Kampanyasının Detayları Açıklandı!

2020 Haziran dönemi konut kredisi bakımından en düşük faizli dönem olarak tarihe geçti. Çünkü 3 kamu bankası olan Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank sıfır konutlar için yüzde 0,64, ikinci el konutlar için de yüzde 0,74 faiz oranıyla yeni bir kampanya başlattı.

Bu kampanyanın ardından tüm gözler özel bankalara çevrildi. Son dakika olarak duyurulan yeni konut kampanyasıyla ilgili açıklama Kuveyt Türk Katılım Bankasından geldi. Düşük kar payı ile ek avantajlar sunan Kuveyt Türk Katılım, tüm detayları kamuoyu ile paylaştı.

Kuveyt Türk Katılım Konut Finansmanı Detayları

Kuveyt Türk Katılım Bankasının başlattığı yeni finansman kampanyasında 2 farklı ödeme planı sunulacak. İlk olarak Kuveyt Türk’ün tüketicilerden istediği bankacılık işlemlerinin yapılması durumunda yüzde 0,76 kar payı oranı uygulanacak. Diğer seçenek ise ek ürün kullanmadan sunulan yüzde 0,79 kar payı oranından faydalanılabilecek. Her iki oran için 60 ay vade sunulduğu için ayrıca Kuveyt Türk Katılım konut kredisi hesaplama süreci aşağıdaki gibi olacak;

-100 bin TL için 60 ay vadede 0,76 kar payı oranıyla aylık ödeme 2,081 TL

-100 bin TL için 60 ay vadede 0,79 kar payı oranıyla aylık ödeme 2,099 TL.

Bu finansman için ayrıca 1 senelik DASK ve konut sigortası prim tutarı olarak 400 TL alınacak. Ekspertiz ücreti 1,085 TL, ipotek tesis bedeli 245 TL, tahsis ücreti olarak da kredinin yüzde 0,5’i talep edilecek.

Kuveyt Türk Katılım Bankası konut finansmanı başvuruları sadece banka şubelerinden yapılabilecek.