Emekliye 60 Ay Vadeli 466 TL Taksitli Özel İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Ziraat Bankası emekli vatandaşların yanında olmayı sürdürüyor. 2020 yılı için özel faiz oranlarıyla kredi sunan Ziraat Bankası şimdi de emekliler için yeni bir uygulama başlattı. Öte yandan yüzde 0,49 faizle 10 bin TL’ye kadar ve 6 ay ertelemeli kredi başvuruları da devam eden Ziraat Bankasından ‘Emeklinin Artısı Paketi’ kampanyası ön plana çıkıyor. Maaşa göre taksitlendirme yapan Ziraat Bankası, emeklilere özel faiz oranlarıyla dikkat çekmeyi sürdürüyor.

Emeklilere Ziraat Bankasından Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Emeklilere acil nakit ihtiyaçlarını karşılamaları için 60 ay vadeli kredi sunan Ziraat Bankası, yüzde 0,98 faiz oranıyla 20 bin TL kredi veriyor. Ayrıca 20 bin TL için vatandaşların ödeyeceği aylık taksit 466 TL olacak.

Emeklilere Ziraat Bankasından Düşük Faizli Konut Kredisi

Konut sahibi olmak isteyen emekliler yine Ziraat Bankasından düşük faizle konut kredisi alabiliyor. Yüzde 0,94 faizle alınan konut kredisinde 100 bin TL için 120 ay vadede aylık 1,393 TL taksit ödeniyor.

Ziraat Bankası Emeklilere Özel Kredilere Nasıl Başvuru Yapılır?

Başvuru için bankanın resmi web sitesine giriş yaparak ‘başvuru’ sayfasına ulaşmanız gerekiyor. Bu sayfada TC kimlik numarası, kredi tutarı, gelir bilgisi, kredi vadesi ve cep telefonunun yanı sıra krediyle ilgili alanları doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Emeklilere En Çok Ne Kadar Kredi Alabilir?

Ziraat Bankasında emeklilerin kullanabileceği kredi tutarları belirlenmiştir. Üst limit olarak ihtiyaç kredisini 30 bin TL’ye kadar sunan Ziraat Bankası, konut kredisini de 100 bin TL’ye kadar sunmaktadır.

Emekli maaşını Ziraat Bankasından alanlar yüzde 0,98 faiz oranıyla 60 ay vadeli tüketici kredisinde sadece 100 TL tahsis ücreti ödemektedir. Konut kredisinde ise tahsis ücreti 500 TL olarak uygulanıyor.

Ziraat Bankası 0,49 Faizle Temel Destek Kredisi Kampanyası

Kamu bankalarının 1 Nisan 2020 tarihinden başlattığı temel destek kredisi kampanyası devam ediyor. Bankanın resmi web sitesinden devam eden başvurularda 10 bin TL için aylık 376 TL taksit ödenecek. 7.500 TL için ödenecek taksit 282 TL olurken, 5.000 TL’lik temel destek kredisi için aylık 188 TL taksit ödenecek.

Öte yandan Ziraat Bankası temel ihtiyaç kredisinin onaylanmama sebepleri de banka tarafından açıklandı. Çek borcu olanlar, senet borcu olanlar ya da açık takip dosyası olanlar ile aylık hane halkı geliri 5 bin TL’yi geçenlerin kredi başvuruları onaylanmıyor.