Emekli Vatandaşlara 1000 TL Bayram İkramiyesinin Ne Zaman Ödeneceğine Dair Bakan Selçuk’tan Açıklama Geldi

Salgınla mücadele kapsamında emekli vatandaşlara çok sayıda destek sağlanırken bayram ikramiyeleriyle ilgili de araştırmalar devam ediyor. Bilindiği üzere 12 milyon emekli, Ramazan Bayramı ikramiyesi ödemelerini bayramdan önce almıştı. Şimdi de aynı sürecin Kurban Bayramı için gerçekleşip gerçekleşmeyeceği merak ediliyor.

Bakan Selçuk’tan 1000 TL Bayram İkramiyesiyle İlgili Açıklamalar

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 1000 TL emekli ikramiyesiyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Katıldığı bir canlı yayın programında değerlendirmelerde bulunan Bakan Selçuk, 1000 TL emekli ikramiyelerinin erken ödenebileceğini ve Bakanlığın da bu konuda çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. Ayrıca şu dönemde ikramiyelerle ilgili net bir açıklamanın yapılamayacağını da sözlerine ekledi.

Kurban Bayramı bu yıl 31 Temmuz 2020 Cuma gününe denk geliyor. Bayramın 1. günü ise 1 Ağustos Cumartesi. Kurban Bayramı için emekliler şimdiden 1000 TL’lik ikramiyelerinin ne zaman ödeneceğine dair meraklı bekleyişini sürdürüyor. Ekonomikredi.com olarak detaylı açıklama yapılır yapılmaz sizlerle güncel bilgileri paylaşmaya devam ediyor olacağız.