E-Devlet 1000 TL Sosyal Yardım Parası Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılıyor?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından milyonlarca haneye yapılan 1000 TL’lik sosyal destek uygulaması devam ediyor. Bakanlığın daha önce sosyal yardım alan vatandaşlar için başlattığı 1. faz ödemeleri tamamlanırken 2. faz sosyal yardım parasıyla ilgili de açıklamalar yapılmaya başlandı. Vatandaşlar ayrıca 3. faz 1000 TL destek parasının ne zaman yatırılacağına ilişkin araştırmalar da yapıyor.

Dün itibariyle ödenmeye başlanan 2. faz 1000 TL ödemeleri, ailelere ulaştırılmaya devam ediliyor. E-Devlet üzerinden sorgulama yapmak için aşağıda paylaştığımız linke tıklamalı ve ardından sorgulama sayfasına ulaşmalısınız.

E-DEVLET SOSYAL YARDIM PARASI SORGULAMA SAYFASI

1000 TL Yardımdan Kimler Faydalanıyor?

Devlet destekli koronavirüs yardımları kapsamında sunulan 1000 TL’lik ödemeden şartlı sağlık yardımı alanlar başta olmak üzere yaşlı aylığı, silikozis aylığı, engelli yakını aylığı, öksüz yetim yardımı, eşi vefat edenler, çoklu doğum yardımı alanlar ve muhtaç asker aileleri yararlanmaktadır.

Bakan Selçuk konuyla ilgili 2 milyon 300 haneye yapılacak olan bin TL’lik nakdi destek ödemelerinin başlayacağını duyururken kısa sürede 3. faz ödemeleri için de başvuruların alınacağını belirtti. Yeni faz ödemelerde başvuruların sadece e-Devlet üzerinden yapılacağını dile getiren Aile Bakanı Selçuk, ödemelerin ailelerin ikametgah adreslerine PTT dağıtıcıları, bekçiler veya kolluk kuvvetleri tarafından ulaştırılacağını da söyledi.

İlk destekte olduğu gibi hane sayısının artış yaşayacağını söyleyen Bakan Selçuk, PTT hesaplarına 2. faz ödemelerinin yatırılmaya başlandığını duyurdu. Öte yandan bir önceki yardımdaki gibi bulaş riskinin azaltılmasına yönelik dağıtımın evlere yapılacağı da yine Bakan Selçuk tarafından paylaşılan bilgiler arasında.