Düşük Kredi Puanına Kredi Veren Bankaların 2020 Tam Listesi! Kredi Notu Olmayanlar Kredi Kullanabilir mi?

Düşük kredi skoruna kredi veren bankalar listesi 2020 yılı için belli oldu. Pek çok özel banka bu süreçte kredi imkanı sunarken belirli faiz ve limitlerde acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılamaya devam ediyor. Genelde sıfır (0) kredi notuna kredi veren bankalar ön planda olsa da daha düşük skora da kredi imkanı tanınabiliyor. Ancak bu bankalar birtakım şartlara uygun olarak kredi verebiliyor. Öte yandan kredi puanı yüksek olan tüketiciler daha düşük faiz oranıyla kredi alırken, düşük kredi puanına daha yüksek faizle kredi sunuluyor. Haberimizin devamında kredi puanı 0 olanlara kredi veren bankaları ve genel özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Kredi Notu Sıfır (0) Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi puanım düşük kredi alabilir miyim şeklinde araştırma yapan vatandaşlar aşağıdaki bankalara başvuru yaparak acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilir. O halde düşük kredi skoruna kredi veren bankalar;

  • ICBC Turkey
  • Fibabanka
  • Aktif Bank
  • Alternatif Bank
  • Burganbank olarak sıralanıyor.

Bu bankalarda faiz oranları genelde yüzde 1 ve daha yüksek olabilir. Güncel faiz oranlarına ulaşmak için bankaların resmi web sayfalarından bilgi alabilirsiniz.

Kredi Notu Düşük Olanlar Nasıl Kredi Alabilir?

Yukarıda sıralanan bankalara başvuru yapmadan önce birtakım işlemler gerçekleştirmeniz gerekiyor. İlk olarak bankaya gösterebileceğiniz bir teminat var ise sunabilir ya da kefil ile kredi alabilirsiniz. Fakat kefilin kredi skoru da yüksek olmalıdır. En az 1.500 kredi skoruna sahip olması gereken kefilin daha önce bankalarla sorun yaşamamış olması gerekiyor.

Kredi Notu Olmayanlar Kredi Alabilir mi?

Son zamanlarda kredi notu olmayan yani sıfır olan tüketiciler de kredi alıp alamayacaklarını merak ediyor. Normalde kredi skoru 1 ile 1.900 arasında yer alan bir puan ortalamasıdır. Bu süreçte en riskli grup 0-699 puan aralığıdır. Orta riskli grup 700-1099 olarak paylaşılırken, 1.100-1.499 az riskli grup olarak bilinir. İyi grup 1.500-1.699, çok iyi grup ise 1.700-1.900 arasındadır. Bu gruplara bakıldığında az riskli tüketicilerin genelde teminatlı kredi alabildiği unutulmamalıdır. Aynı durum kefil kredisi için de geçerlidir.

Kredi skorunun 0 olması aslında bankaların kredi vermeyeceği anlamına gelmiyor. Ancak bankalarla aktif olarak çalışan tüketiciler zamanla kredi skorunu yükselterek tüm bankalardan kredi alabiliyor. Ayrıca kredi kartı kullanımları da bu süreçte önemlidir. Kredi puanınız sıfır (0) ise düşük limitli bir kredi kartı çıkararak, vadesinden önce borç ödemesi yaparak kredi skorunu yükseltebilir.

Kefilsiz ve Evraksız Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz ve evraksız kredi veren bankalar;

  • Aktif Bank
  • TEB
  • Enpara.com olarak sıralanıyor.

Aktifbank’ın N Kolay Kredi uygulamasında kefil ya da evrak talep edilmiyor. Ayrıca CEPTETEB ve Enpara.com uygulaması üzerinden de anında kredi başvurusu yapılabiliyor. Fakat bu uygulamalar sadece kredi skoru yüksek olan tüketiciler tarafından tercih edilebiliyor.