Düşük Kâr Payı Oranıyla 150 Bin TL’ye Kadar Konut Finansmanı Desteği!

Emlak Katılım Bankasından yapılan duyuruda düşük kâr payı oranıyla konut finansmanı verileceği açıklandı. Ekonomikredi.com olarak bizler de 150 bin TL için aylık faiz oranını ve maliyet tablosunu sizler için paylaşıyoruz.

Konut sahibi olmak isteyenler finansman kullanmak istediğine katılım bankalarını tercih etmektedir. Son zamanlarda dikkat çeken kâr payı oranlarıyla gündeme gelen Emlak Katılım Bankası, esnek ödeme seçenekleri ve düşük kâr payı oranıyla vatandaşların konut sahibi olmasını sağlıyor. Ayrıca konut finansmanında vade oranına göre iki farklı plan uygulayan Emlak Katılım, düşük vadede düşük ödeme, uzun vadede yüksek kâr payı oranıyla hizmet veriyor. Vatandaşlar genelde uzun vadede konut kredisi almak istediği için maliyetler de belirli oranda artıyor.

Emlak Katılım Bankası Konut Finansmanı Detayları

Emlak Katılım Bankasından 120 ay vadeli konut finansmanı almak isteyenler yüzde 0,99 kâr payı oranıyla hizmet talep edebiliyor. Vade oranını 60 ay olarak belirleyen vatandaşlara ise yüzde 0,95 kâr payı oranıyla finansman sağlanıyor.

Buna göre 120 ay vadede 150 bin TL’lik konut finansmanı kullanmak isteyenler aylık 2,141 TL ödeme yapacak. Toplam geri ödeme ise 256,999 TL olacak. Ayrıca bu finansman 120 ay vadeli olduğu için yüzde 0,99 kâr payı uygulanacak.

İlgili kredide ekspertiz ücreti 850 TL, ipotek tesis ücreti 225 TL, finansman tahsis ücreti de 750 TL olacak. Bu durumda toplam masraflar 1,825 TL şeklinde uygulanacak.

Emlak Katılım konut finansmanından yararlanmak isteyen vatandaşlar banka şubelerine giderek başvuru aşamasına dahil olabilir.