Dolar’da Devam Eden Yükseliş Hakkında Uzmanlardan Önemli Açıklamalar

Dolar kuru 7 TL bandını test etmeye başladı. Kritik eşik olarak gösterilen 7 TL için uzman yorumları da gelmeye devam ediyor. 14 Nisan 2020 Salı gününe 6.77 TL’den başlayan dolar ile beraber Euro ve Sterlin kurları da merak ediliyor.

Dolar Yükselecek mi?

Dünya çapında devam eden koronavirüs salgınıyla mücadelede ülkelerin aldığı ekonomik tedbirler, dolar kurundaki etkiyi ortaya çıkarıyor. Öte yandan ülkelerin açıkladığı finansal paketler de dolar kuruna yön vermek yerine çizgisini korumasına neden oluyor. Uzmanlar kritik eşik olarak gösterdiği 7 TL bandının hemen altında yer alan doların uzun vadedeki değerlendirmelerini paylaştı.

Dolardaki yükselişle beraber döviz tablosundaki son duruma bakıldığında bugün dolar 6.77 TL seviyesinde başladı. Yukarı yönlü eğilimi devam eden dolar ile beraber Euro da Türk Lirası karşısında değer kazanmayı sürdürüyor.

Euro bugün 7.41 TL’den işlem görürken Sterlin de 14 Nisan Salı gününe 8.51 TL seviyesinde başladı. İngiliz Sterlini, dolar ve Euro ile beraber bu sayede yükselme trendinde yer alıyor.

Uzmanlar dolar kuruyla ilgili 6.80 TL bandına ulaşılması halinde 7 TL’ye doğru daha güçlü bir şekilde ilerleyeceğini düşünüyor. Ayrıca geri çekilmelerde de 6.70 TL bandı takip edilecek. Öte yandan koronavirüs salgınındaki belirsizliğin de dolar ve diğer döviz kurlarını olumsuz yönde etkilendiği aktarılıyor. İlerleyen haftalarda doların 7 TL’yi görebileceğini söyleyen uzmanlar yine de 6.80 TL’ye ulaşmadan kritik eşiğin geçilmeyeceğini savunuyor.