Dolar Yükselmeye mi Başladı? 5 Mayıs 2020 Son Dakika Dolar Fiyatları

Dolar bugün de yükselişini sürdürüyor. 5 Mayıs 2020 dolar fiyatları incelendiğinde 7 TL kritik bandın üzerine çıkan ve 1 haftadır bu şekilde seyreden dolar, uzmanlar tarafından yorumlanıyor.

Dolardaki baskı devam ederken son zamanlarda tarihi rekor kıran ve 7 TL’yi aşan doları düşürmek için farklı uygulamalar üzerinden çalışmalar devam ediyor. Bugün ekonomik anlamda önemli bir açıklamama bulunmasa da 1 haftadır devam eden yükseliş Türk Lirasındaki değer kaybına sebep oluyor. Ayrıca piyasalardaki koronavirüs sebebiyle ortaya çıkan baskının devam etmesi, dolar/TL kurundaki yükselişle beraber sürüyor.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan dün ülkemizde normalleşme süreciyle ilgili adımların atıldığını belirtti. Öyle ki AVM ve kuaförlerin 11 Mayıs’ta açılacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından sonra piyasalarda herhangi bir tehlike yaşanmadı. Ancak buna rağmen dolar yeni güne yükselerek başladı.

5 Mayıs 2020 Salı Dolar Fiyatları

Dolar 7 TL’nin üzerinde hareket ederken dolar alış 7,0816 TL, dolar satış 7,0838 TL oldu. Sitemizde güncel olarak dolar fiyatlarına ulaşabilir ve piyasa takibini sürdürebilirsiniz.

Doların yanı sıra Euro da yüde 0,05 oranında yükseldi. Uzun bir süredir 7,5 TL bandından işlem gören Euro bugün 7,69 TL’den işlem görmeye başladı.

Serbest piyasadaki hareketliliğin uzun bir süre daha devam edeceği düşünülüyor. Altın, petrol, dolar ve euro yükselirken salgının ekonomik etkileri devam ediyor. Dünya ülkeleri attığı ekonomik adımlarla hem pandemi etkisini hem de ekonomiyi düzeltme çalışmalarını sürdürüyor.