Dolar Kuru Yeni İşlem Gününde Ne Kadar Oldu?

Merkez Bankası 2020 PPK toplantısını birkaç gün içinde gerçekleştirecek. Bu toplantıyla beraber faiz kararı verilecek ve dolar kurunun da seyri takip edilecek. Geçen hafta Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal’ın yaptığı swap görüşmesi açıklamasından sonra düşüş yönlü hareket eden dolar kuru bugüne nasıl başladı? Dolar yükselecek mi? Güncel dolar ne kadar oldu? Ekonomikredi.com olarak detayları sizler için hazırladık.

Dolar Bugün Ne Kadar Oldu?

Merkez Bankasının yanı sıra Amerikan Merkez Bankasının açıklayacağı faiz kararı açıklaması beklenirken dolardaki düşüş dikkat çekiyor. Özellikle de Merkez Bankası PPK toplantısı için sayılı günler kala dolar kurundaki gevşemeler başlamış durumda.

Haftanın ilk işlem gününe düşüşle başlayan doların tepki alımlarıyla beraber gün içinde yükselişe geçmesi bekleniyor. 20 Nisan 2020 Pazartesi gününe dolar 6,93 TL’den başladı.

Dolar Yükselir mi? Yeni Haftada Dolar Kaç TL Olur?

Uzmanlar dolar yükselir mi, dolar kaç lira olur gibi soruların yanıtlarını vermeye henüz başlamadı. Ancak geçen haftanın yorumlarına bakacak olursak, dolardaki yükselişin devam edeceği düşünülüyor. Tüm dünyayı etkisi altına almış olan pandemi nedeniyle belirsizlik sürerken ABD’nin piyasalara müdahalesi ve aldığı ekonomik kararlar, doların TL karşısındaki değerini artırıyor.

Öte yandan piyasalar bu hafta açıklanacak olan Merkez Bankası faiz kararı verilerine odaklandı. Bankanın açıklayacağı faiz kararı için şimdiden oluşan beklenti 50 bazlık faiz indirimi yapılacağı yönünde. Fakat bu rakamın üzerinde yapılacak bir faiz indiriminde piyasada kısa süreli panik oluşabileceği gibi dolar kurunda da yükseliş yaşanabilir. Ekonomik verilerin yanı sıra koronavirüs salgınıyla ilgili ortaya çıkacak yeni gelişmeler de doların seyrini değiştirebilir.