Dolar İkinci Kritik Direnç Noktasını Aştı! 6 Mayıs 2020 Güncel Dolar Ne Kadar Oldu?

Dolar kuru 1 Mayıs 2020 tarihinde 7 TL’yi aşmış ve yükselmeye başlamıştır. 4 Mayısa kadar en yüksek 7,05 TL’den işlem gören dolar bugün direnç noktası seviyesini de geçmeye başladı. Bugün ABD’de açıklanan ekonomik verilerin olumsuz (kötü) gelmesi ve pandeminin devam etmesi nedeniyle dolarda kritik saatler başladı. Ayrıca can kayıpları Amerika’da rekor seviyeye ulaştığı için bu durum dolar fiyatlarına da yansıdı. Peki dolar bugün ne kadar? Dolar yükselir mi? Dolar 8 TL mi olacak? Bu soruların yanıtları haberimizde.

Dolar Ne Kadar?

6 Mayıs 2020 güncel dolar 7,15 TL oldu. Kritik eşik sayılan 7,10 seviyesi ayrıca direnç noktası olarak adlandırılıyordu. Bugün açıklanan verilerin ardından Amerika’daki ekonomik durum ve koronavirüs salgını sebebiyle dolar kurundaki yükselme devam ediyor. Ekonomistler ABD’de yaşanan gelişmelerle beraber önemli açıklamalar yaparak dolar fiyatlarını değerlendirdi.

Dolar Yükselecek mi?

Dolar kurunda 1 Mayıs’ta aşılan 7 TL seviyesinden sonra yeni direnç noktaları 7,10 – 7,15 TL olarak seçilmişti. Bugün ikinci direnç noktaları da aşılmış oldu.

Uzmanlar dolar kurunun yükseliş nedenlerini de açıkladı. Analistlere göre Amerika’da bozulmaya başlayan ekonominin etkisi dolar üzerinde kendini gösteriyor. Ayrıca kurda yaşanan artışın ana nedenini de uluslararası piyasada dolar kurunun rezerv para olmasına bağlayan uzmanlar, iç piyasada Merkez Bankasının rezerv tartışması ve dolardaki yükseliş beklentisi sebebiyle doların yatırım almaya devam ettiği belirtiliyor.

Euro Ne Kadar?

Euro’da da yükseliş devam ediyor. 6 Mayıs 2020 tarihli Euro fiyatları yüzde 0,81 oranında yükseldi ve 7,73 TL oldu.